FC Vsetín – Slavia Orlová 0:3 (0:1)

Sestupující Vsetín nekladl Orlové moc velký odpor. Hosté byli od počátku lepší a už ve 4. minutě si Hanusek po individuální akci připsal první zahozenou tutovku. Byl sám před gólmanem, ale mířil vedle. Prozatím. V 10. minutě střílel vedle Lukan a teprve poté se Valaši osmělili. Pokus Kuzníka z 25 metrů však Szarowski bez větších problémů kryl.

Po dvaceti minutách se měnilo skóre. Lukan našel mezírku v domácí obraně, našel přihrávkou Hanuska, jenž v podobné pozici, jakou měl na začátku utkání, obstřelil úspěšně brankáře – 0:1.


Rovněž ve druhém dějství hráli prim hosté. „Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně, věděli, o co se hraje. Nevypustili žádný souboj a snažili se být aktivní. Nemáme jim co vytknout,“ chválil tým jeden z orlovských koučů Josef Jadrný.

V první šanci druhé půle byl Sochora, který po rohovém kopu mířil vedle. Po hodině hry už to ale bylo veselejší a Orlové se začaly ostře rýsovat břehy záchrany. Kadlčák viděl díru ve vsetínské obraně, prostrčil míč znovu Hanuskovi a ten se opět nemýlil – 0:2. Škoda, že se Hanusek rozstřílel až v posledním kole soutěže. Zasloužené vítězství slavistů pečetil pohotový Kušnír.


Orlová tedy vyhrála a v konečné a nutno podotknout, že hodně nabité tabulce obsadila osmou pozici. Cíl záchranit se splnila. Nakonec Bohuslavice doma stejně nevyhrály, takže Orlová si mohla dovolit i prohrát.


Branky: 20. a 64. Hanusek, 86. Kušnír. Rozhodčí: Střítezský, žluté karty: 1:1, diváci: 50.
Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Drozd, Hübner – Bajzath (37. Široký) – Kušnír, Lukan (69. Korč), Sochora, Kadlčák (87. Hulva) – Hanusek. Trenér: Miroslav Čopjak.