SK Stonava – Sokol Stará Bělá 4:3 (2:1)

V řadách Ostravanů byl k nezastavení někdejší hráč druholigové Karviné Vlastimil Stařičný. Dal tři góly, ale Stonava jeho výkon nakonec přebila kolektivním výkonem. O všechny trefy se postarali různí hráči.

Domácí už před zápasem věděli, že je záchrana nemime. Vendryně se totiž „zařízla“ sama, nedokázala vyhrát ani v Ostravě, takže nejspíše sestoupí společně s FC Ostrava-Jih. Ve Stonavě už se proto mohlo hrát bez nervů a diváci sledovali živý fotbal.

Nástup patřil domácím a už v 5. minutě odstartoval po centru Hawláska ofenzivní manévry přesnou hlavičkou Bystroň. Po čtvrthodině hry vypálil tvrdě a také přesně Szczygiel a bylo to o dva. Domácím se dýchalo mnohem lépe, Starou Bělou přehrávali. Hosty dostal zpět do hry gól Stařičného, jenž z přímého kopu nedal Glogárovi mezi stonavskými tyčemi žádnou šanci zasáhnout – 2:1.

Fotbal na krásu a bez emocí pokračoval i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Brzy po zahájení hry napřáhl z dálky Hawlásek a z dobrých třiceti metrů výstavní ranou upravil na 3:1. Následně domácí polevili a hosté přeskupili řady. Stařičného vytáhli z postu stopera do útoku a on dal v 82. minutě po centru Knapka gól na 3:2.

Domácí se nepoučili, takže o čtyři minuty později následoval opět centr Knapka z pravé strany na Stařičného hlavu a ostravský špílmachr znovu předskočil Glogára – 3:3. Vítězný gól zařídila dvojice střídajících hráčů Loder – Frait. Prvně jmenovaný už v nastaveném čase centroval a Frait také hlavičkou poslal balon od břevna do branky. Byla to parádní tečka za domácí sezonou. „Sice nám už o nic nešlo, ale vítězství po kvalitním výkonu potěší vždycky,“ poznamenal na adresu posledního utkání ve Stonavě předseda místního klubu Jiří Frait starší.

Branky: 5. Bystroň, 14. Szczygiel, 48. Hawlásek, 90(+1). Frait – 27., 82. a 86. Stařičný. Rozhodčí: Švec, žluté karty: 0:3, diváci: 80.
Stonava: Glogár – Janáček, Minárik, Ševců, Bystroň – Hawlásek, Dluhoš, Szotkowski (46. Loder), Szczygiel – Franc (72. Sehnal), Vodák (46. Frait). Trenér: Miroslav Sikora.
Další zápas hraje Stomava v sobotu v Libhošti.