V Petrovicích to dlouhou dobu vypadalo špatně. Až si mnozí fandové říkali: „Petrovice se nechtějí zachránit?“ Jenže Lokomotiva v závěru soutěže ožívá. Ostatní soupeři už nemají patřičnou motivaci, čehož Petrovice využívají. Se svým talismanem v sestavě Michaelem Klosem, jinak též šéftrenérem přípravek v MFK Karviná, dokáží porážet soupeře z předních i těch spodních příček tabulky. Což je případ posledních dvou výher nad Hájem i Oldřišovem.


„Důležitý pro nás byl výsledek v Bystřici, která s námi bojuje o záchranu. Dokázali jsme tam remizovat, i když naším přáním byly tři body. Soupeři jsme bohužel dali šanci, naštěstí ji nevyužil,“ oddechl si sekretář klubu z Petrovic Bruno Kencki. Teď drží trumfy v ruce právě petrovický klub.


Před nedělními zápasy (krajský svaz nařídil ohroženým celkům jednotný termín) mají na Bystřici dva body náskok a lepší vzájemné zápasy, takže jim stačí remizovat v Bohumíně. Letos sestupují z přeboru do I. A třídy dva celky. Jedním je Lichnov a druhý vzejde z dvojice Petrovice – Bystřice.


Bohumínští pochopitelně vědí, o co se hraje, přesto nehodlají nic vypouštět. „Hrajeme pořád o co nejlepší umístění v tabulce. Navíc utkání s Lokomotivou je pro místní fandy duelem s okresním týmem, takže jde o derby,“ hovoří trenér Bohumína Leonidas Pavlidis.


Jeho svěřenci však poslední dobou nemají výsledky. Když pomineme debakl 7:2, který uštědřili slabé Bystřici, tak prohráli tři z posledních čtyř duelů. Ve třech utkáních nedali gól. Může za to i početná marodka, která teď bohumínský kádr sužuje. Bohužel pro něj ani před posledním kolem se situace o moc nelepší. Navíc větší motivace stojí jednoznačně na straně Petrovic, v jejichž silách je potřebný bod uhrát.


O soutěž níže, v I. A třídě, se už také nic řešit nemusí. Postupující i sestupující celky jsou známy. Nefiguruje v nich jméno žádného týmu z Karvinska. V posledním kole zajíždí okresní trio shodně na půdu soupeřů.


Dětmarovice do Starého Města u Frýdku-Místku. Dětmarovičtí letos potvrdili pozici nejlepšího týmu z Karvinska v této soutěži. Druhá a celkově osmá nebo devátá skončí Dolní Lutyně. Ta sehraje poslední duel v Příboře. Nejvíce si letos oddechla Stonava, která ještě pět kol před koncem neměla jistou záchranu, ale třemi výhrami v řadě si brzy zajistila klid a přenechala starosti Raškovicím s Vendryní. Poslední kolo odehraje Stonava v Libhošti. I. A třída končí letošní ročník už v sobotu, kdy je na programu téměř kompletní 26. kolo.