FK Bohumín - Lokomotiva Petrovice 1:3 (1:1)

Lépe ovšem začal Bohumín. V 8. minutě kopal roh z levé strany Kempný, obrana Petrovic jej odvrátila. Následně ale kopali domácí roh z druhé strany a Kubinski zatočil balon na hlavu Tvrdého, který nekompromisně zavěsil – 1:0. Sabela u této akce asi neměl nejčistější svědomí. Pak se hrálo od šestnáctky po šestnáctku a první tutovku si vypracoval petrovický Posel. Ten během zápasu plně nahradil špílmachra Klose. V této šanci však ještě neuspěl. Kozelský bravurně zakročil.


Po půlhodině hry byl však ve vápně právě Posel faulován a i když se to nemá, sám si postavil míč na značku pokutového kopu. Penaltu ale proměnil a srovnal stav. Následně mohli dát gól Rodek a Kempný, ale své možnosti neproměnili.


Několik okamžiků před přestávkou se odehrála pro další vývoj utkání zřejmě klíčová situace. Šindler neudržel nervy na uzdě, po neodpískaném faulu na svou osobu strčil do R. Klimka v nepřerušené hře a byl po právu vyloučen. „To byla ale klukovina,“ kroutil hlavou trenér domácích Leonidas Pavlidis. Oslabený Bohumín ve velkém vedru nevydržel ve druhé půli se silami.


Toho Lokomotiva využila a nakonec zdárně dosupěla do cílové stanice s označením ZÁCHRANA. Tři body si v Bohumíně zasloužila. Nástup do druhé části i samotné druhé dějství patřilo jí. Posel hned ze startu mířil nejprve vedle, pak se ale po centru Skryžovského dopustil slabé chvilky Kozelský, neudržel balon a Valový hlavou otočil na 1:2.


Více v zítřejším vydání Karvinského deníku