Předseda karvinského klubu Jan Wolf si se zájmem přečetl úvahy o možném posílení sousedního klubu z Petrovic o karvinské hráče a upřesnil: „Jednak s námi nikdo nejednal a druhak chceme dát všem našim kmenovým hráčům, a těch je v tuto chvíli čtrnáct, možnost vyzkoušet si druhou ligu. Pro některé je to životní šance, která se nemusí opakovat.“ Žádný hromadný exodus karvinských borců do okolních klubů, najmě do Petrovic, se tedy konat nebude.


Po kratičké přestávce a ještě kratších dovolených se fotbalisté sejdou na úvodním tréninku už v pondělí 30. června. Rozumí se samo sebou, že druhá liga nepočká. Tréninky je třeba zahájit brzy, aby byl mančaft připraven na tuhé druholigové boje. Současný kádr čítá 14 jmen, jelikož hostující hráči Chlebek, Michálek a Helštýn, kteří toho beztak moc neodehráli (s výjimkou možná Chlebka), tým opouští a vrací se do svých mateřských klubů. Otazník visí nad Jakubem Vávrou, jenž je stále hráčem Vítkovic. „Všichni naši hráči jsou zařazeni do aktuálního kádru pro druhou ligu a dostanou v přípravě šanci přesvědčit, že patří do sestavy,“ slíbil Wolf.

Kádr musí být vyrovnaný


Zároveň je třeba kádr posílit alespoň na dvacet jmen. Ve II. lize už je třeba mít v A týmu minimálně 16 vyrovnaných borců. Sčítají se žluté karty, mohou přijít zranění. To vše hraje roli. Karvinští funkcionáři proto jednají o příchodu nových posil. „V příštím týdnu si sedneme s představiteli olomouckého klubu a probereme možnosti posílení našeho týmu,“ informoval Jan Wolf.


Je nabíledni, že vzhledem k dohodě a nastartované užší spolupráci s olomouckým klubem, by do Karviné mohlo zamířit hned několik hráčů Sigmy. Jednalo by se určitě o hráče, které hanácký klub zařadil na svou transfer listinu, kterou před více než třemi týdny uveřejnil na svých oficiálních webových stranách. Také půjde zřejmě o borce, kteří startovali v právě uplynulém ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy.


„Konkrétní jména vám opravdu zatím nemohu říct, poněvadž je detailně neznám. Ale pár jich z Olomouce určitě bude,“ zasmál se Wolf.
Spekulovalo se i o příchodu Davida Kobylíka, šestadvacetiletého odchovance olomoucké Sigmy, jehož si fotbaloví fanoušci pamatují především ze svého působení v německém Bielefeldu. Nyní se upsal kyperské Omonii Nikósie. „To jste mě překvapil. O Kobylíkovi slyším prvně. Toto jméno bude nejspíše mimo naše možnosti, a tak nad ním ani neuvažujeme,“ odvětil Wolf.

Kdo bude trenérem?


V neposlední řadě bude potřeba k týmu přivést kvalitního trenéra. „Máme v hledáčku několik vytypovaných trenérů. Druholigový tým musí vést fundovaný odborník se zkušenostmi minimálně z této soutěže, kandidátů je více,“ připustil Wolf.


Na náš dotaz, zdali je jedním z těchto kandidátů i Leoš Kalvoda z Olomouce, který na jaře neúspěšně působil ve druholigovém Slovácku, ale předtím zase úspěšně v HFK Olomouc, Wolf odpověděl kladně. „Ano, pan Kalvoda je jedním z těch kandidátů, ale je jím úplně stejně, jako byl před nedávnem pan Machala a ten, jak známo, skončil v Hradci Králové. Nerad bych proto pouštěl do éteru konkrétní jména, protože fotbalovými kuloáry se tyto informace šíří rychlostí blesku,“ zůstal zatím tajemný předseda karvinského druholigového klubu.