Havířovský MFK se může těšit na druholigové Vítkovice, orlovská Slavia narazí stejně jako loni na MFK Karviná. V Havířově mají z losu úvodní pohárové „rundy“ radost. Tradiční soupeř a současně druholigový tým je atraktivním tahákem.


„Vítkovice jsou samozřejmě velkým favoritem, ale určitě se předem nevzdáme. Přesně takového soupeře jsme si kvůli divákům přáli. Nikdo nepředpokládá, že by naše pouť pohárem měla být nějak dlouhá, takže derby s kvalitním a populárním celkem je pro nás přesně to pravé,“ řekl po losu trenér Jaroslav Netolička, který právě ve Vítkovicích zažil mnoho úspěšných let v první lize.


Ve druhém kole čeká vítěze tohoto duelu lepší z dvojice Velké Karlovice – Frýdek-Místek. Na třetí kolo přijede s největší pravděpodobností Sparta Praha, takže o motivaci všech celků nelze pochybovat.


Slavia Orlová nastoupí opět proti karvinskému MFK, který jí vyřadil i v předchozím ročníku. Také v Orlové přijali los s klidem a soupeře vítají.
„Karviná už je druholigová, takže bude opět silnější. Ze sportovního hlediska je velkým favoritem. My se pokusíme odehrát co nejlepší zápas a doufáme, že přijde slušná návštěva. Je to lepší, než hrát přátelský zápas,“ řekl vedoucí orlovského týmu Josef Jadrný.


Oba zápasy jsou naplánovány na neděli 27. července. „Jiný termín asi nepřichází v úvahu, jelikož už máme připravený kompletní program přípravy a s poháry jsme v ní počítali,“ upozornil na termín Havířovan Netolička. Karvinští fotbalisté budou mít pohárové střetnutí se sousední Orlovou nejspíše opět jako slušnou přípravu na úvodní utkání druholigového ročníku. Ten startuje letos již 2. srpna! Stejný začátek má i nejvyšší soutěž Gambrinus liga.