Ta byla v minulých týdnech nově osazena sedačkami, splňujícími přísné normy Českomoravského fotbalového svazu. Finišuje rovněž přístavba šaten s rehabilitační linkou, která je umístěna za tribunou. Pracovníci firmy, která má stavbu na starost, skvěle zapracovali, takže nyní jsou už do budovy nataženy inženýrské sítě a vše by se mělo stihnout do úvodního výkopu domácího utkání s HFK Olomouc (9. 8.).


Tím by byla ukončena první fáze dlouhodobé renovace stadionu. „Plánujeme do příštích let další kroky postupných úprav, ale celého sportovního areálu, ne pouze fotbalového stadionu. Týkat se to bude tenisových kurtů, volejbalového hřiště i blízkého lesoparku,“ přiblížil Jan Wolf, předseda MFK Karviná, že klub, potažmo město Karviná, jehož je Wolf coby náměstek primátora představitelem, myslí kromě fotbalistů i na další sportovce. A nejen na vrcholové, ale i ty z řad rekreantů.

Ve fotogalerii se nyní podívejte, jak stavební práce probíhaly. Jedná se o první z několika plánovaných etap renovace železobetonového kolosu , který by se měl časem proměnit v krásný domácí stánek karvinských fotbalistů.