Úvodních dvacet minut sobotního utkání se na trávníku nedělo nic podstatného. První jakous takous příležitost měl karvinský Knötig, jehož střela po rozehraném přímém kopu proletěla nad. Karviná měla mírnou převahu, ale do šancí ji pozorná Orlová nepouštěla. Přesněji řečeno – nepouštěla ji vůbec do ničeho. Čopjakovi svěřenci skvěle obsazovali karvinské hráče a nedovolili jim rozvinout kombinaci.

Největší šance přišla ve 32. minutě, kdy aktivní Knötig našel Opice, ale jeho hlavička šla nad. Karviná zabrala se závěrem poločasu, ale Souradův pokus z osmi metrů našel jen připravenou náruč brankáře Szarowského a v poslední minutě šla nad i Knötigova hlavička.

Jestli někdo čekal, že po přestávce Karviná přidá na obrátkách, hluboce se mýlil. Fotbalová bída pokračovala dál a nejlépe udělali ti, kteří místo fotbalu dali přednost pouti, zrovna probíhající vedle orlovského stadionu. Naopak – po nepovedené malé domů Buryána musel zasahovat brankář Blaha a následně Široký minul úplně prázdnou bránu!

Bojovná Orlová byla nadále vyrovnaným partnerem a Karviná se nemohla prosadit. Občas použila nákop místo kombinace a to bylo vůbec nejhorší řešení. Hosty vysvobodil v 59. minutě mladý Jursa, když dopravil do sítě přízemní centr Ficka – 0:1. Pak se zase nic nedělo a až posledních dvacet minut Karviná konečně své hostitele přehrála. Koncovka se jí ale nedařila. A mohlo být ještě hůře, když domácí Prčík v 71. minutě po rohu orazítkoval břevno!

Miko, dvakrát Opic a Sourada na karvinské straně pak výsledek nepojistili, a tak Karviná doklopýtala k hubené výhře. Odchovanci Karviné Knötig s Jursou patřili k nejlepším hráčům na hřišti. Zápas s přehledem odřídil ligový sudí Radek Matějek z Petřvaldu se svými kolegy.

Branka: 59. Jursa. Rozhodčí: Matějek, žluté karty: F. Kadlčák, Drozd, Stračánek – Ficek, Opic, diváci: 400.