Kouč Dalibor Damek se po půldruhém roce vrátil do Českého Těšína, který bude hrát krajský přebor a prakticky hned od začátku se neustále potýká s nějakými problémy. „Po příchodu do Těšína jsem si vytipoval asi 15 hráčů, které jsem oslovil, ale bohužel – nikomu se do Těšína zrovna dvakrát nechce. Překvapilo mě, že i hráči jako Cieslar nebo Pindur, kteří kdysi hráli druhou ligu, nemají zájem hrát aspoň krajský přebor. Dali přednost Smilovicím,“ konstatoval zklamaný Damek.


Jeho samého zřejmě dobře zabezpečený klub ze Smilovic, hrající I. A třídu, lákal také. Samozřejmě do pozice trenéra. Damek v létě skončil v roli asistenta Radka Látala na frýdecko-místecké lavičce. „Musel jsem se rozhodnout, kam budou moje další kroky směřovat. Jestli budu pokračovat v trenérské kariéře s výhledem na druhou ligu anebo budu trenéřinu brát jako zájmovou činnost. Protože mám ale dobré zaměstnání, se kterým jsem spokojen, vyhodnotil jsem si pro sebe nakonec, že pro mne bude přijatelnější druhá možnost,“ popsal stručně své rozhodování Damek. Pokud názor nezmění, je jasné, že zakotví v nižších fotbalových soutěžích typu divize či kraje.


Damek, zvyklý na to, že mu na tréninky chodí minimálně 16 hráčů, byl pak dost překvapen, když s kompletním plánem přípravy předstoupil před hráče Těšína a těch se mu sešlo na tréninku jen sedm. „To se pak nedá nacvičit zhola nic. Tohle mě zatím mrzí, protože soutěž se blíží a my zatím odehráli jediný přípravný zápas,“ podivoval se Damek. On sám musel odjet na služební cestu a vrátil se až v pondělí. V klubu mu pak bylo řečeno, že ze tří přípravných zápasů absolvoval jeho celek jenom jeden s Čeladnou, jelikož se nesešli hráči v dostatečném počtu. A i proti Čeladné (porážka 2:4) si museli Těšíňané dva hráče vypůjčit z tábora soupeře.


„Tohle mě zatím v novém působišti zarazilo. V poloprofesionálním Frýdku to bylo pochopitelně jinačí,“ přiznává Damek. Ten v tuto chvíli shání do kádru nové posily, ale 10 dní před zahájením přeboru to už bude mít velice těžké. A tak zatím jedinou novou tváří, která by se měla v českotěšínském týmu představit, je Mandičák z Frýdku-Místku, kterého klub získal výměnou za Fizka.