Fotbalisté Karviné se připravují na zítřejší ostrý start do druholigové soutěže. Jejich prvním soupeřem bude jeden ze čtveřice nejvážnějších aspirantů na postup do I. ligy (ještě Opava, Slovácko a pochopitelně Bohemians) – Hradec Králové.


Jestliže Hradečtí v minulém týdnu pozorovali karvinské hráče v pohárovém duelu v Orlové, pak to samé platilo i opačně.
„Viděli jsme Hradec v pohárovém utkání v Živanicích, kde vyhrál 3:2. Taky to neměl jednoduché, trápil se stejně jako my,“ podotkl trenér karvinských hráčů Leoš Kalvoda.


A co během pozorovací mise zjistil? „Hradec má dobře organizovanou hru a je výborný v přechodové fázi. Jeho nejsilnější zbraní, na kterou si budeme muset dát největší pozor, je hra po stranách. Na pravé Svoboda, na levé Rezek, to jsou velice kvalitní hráči, kteří svými přihrávkami zásobují mladé dravce v útoku – Dvořáka a Černého a ti toho v Živanicích poměrně často využívali,“ má soupeře zmapovaného trenér Kalvoda.


Jak tedy útočnou sílu „votroků“ eliminovat? „Tak něco vymyslíme, ale to si pochopitelně nechám pro sebe (smích). Hlavně musíme být aktivní a nečekat, co s námi soupeř provede. Musíme být v obranné fázi dobře seskupení a být připraveni konstruktivně odrážet ofenzivu domácích,“ má jasno kouč MFK.


A co soudí o karvinském nováčkovi v Hradci Králové? „Byli jsme se podívat na pohárové utkání Karviné v Orlové, ale moc jsme toho nezjistili. V jejím kádru se objevili noví hráči, soupeř asi pořád zkouší. Určitě má kvalitní tým, takže nic nepodceníme. O sestavě mám z 80% jasno. Uvidíme, jestli se podaří dořešit transfer Jiřího Kaufmana. Chybět bude Václav Pilař, který je dlouhodobě zraněn a možná i Jiří Krejcar, jenž má problémy s kolenem. Chtěli bychom však doma začít výhrou a přilákat hradecké fanoušky na náš stadion i pro další zápasy v hojném počtu,“ pravil trenér „votroků“ Oldřich Machala.