Karvinští na Malšovickém stadionu zahrozili jako první Opicem, ale ten svou šanci spálil a domácí „votroci“ se postupně dostali do hry. „Musím přiznat, že jsme tam jeli s cílem bodovat, ale soupeř potvrdil, že to s postupem myslí vážně. Má výborné hráče, rychlostně skvěle vybavené. Bohužel jsme nezvládli situace, na které jsme se před utkáním zaměřovali,“ kroutil hlavou trenér karvinského celku Leoš Kalvoda. Hosté dobře věděli o nebezpečí, které hrozilo ze stran hřiště od rychlíků Rezka se Svobodou i ofenzivně naladěných Fischera s Černým. „Ale moc jsme je neuhlídali. Obrana nehrála dobře, soupeř měl několik výtečných šancí a musím pochválit gólmana Blahu, který ještě čtyři velké šance vyřešil,“ našel slova chvály pro jediného z jedenáctky svých chráněnců trenér Kalvoda.


Ten svým svěřencům vyčetl především nedostupování k protihráčům a pomalý přechod do útoku. „Naši hru musíme bezpodmínečně zjednodušit. Ne si hrát s balonem. Především středoví hráči naše útoky často brzdili, Hradec měl hru založenou na jednoduchosti a přímočarosti. Tak se ve II. lize hraje a tak musíme hrát i my. Je to pro nás ponaučení do dalších zápasů a já věřím, že hráči si jej také do dalšího průběhu soutěže vezmou,“ doufá Leoš Kalvoda.


Historicky první gól nového klubu z Karviné v druholigové soutěži vsítil Gill, bohužel pro něj a pro celé mužstvo do vlastní sítě… To ale nebyl pro Kalvodu zásadní problém. „Stávají se i horší věci, i když samozřejmě obdržení branky znamená velkou komplikaci, zvláště ve druhé lize, kde se výsledky těžko otáčí. Spíš mi ale vadily ty věci, o kterých jsem už mluvil. Hráči Hradce byli příliš volní ve svých šancích a dali nám lekci z jednoduchosti,“ zopakoval Kalvoda.

Více informací v zítřejším vydání Karvinského deníku v príloze Karvinsko