MFK OKD KARVINÁ – 1. HFK OLOMOUC 0:2 (0:2)

Karvinští se představili v nových dresech, ale stejně jako ty žluté před týdnem v Hradci jim ani ty druhé zelené proti Hanákům štěstí nepřinesly. Domácí, zdá se, hlavně zapomněli střílet branky. Sice hráli kostrbatě, ale snažili se a měli více ze hry. Jenže málo platné – fotbal se hraje na góly a Karvinští je nedali. Naopak spálili zhruba pět tutovek včetně penalty, ale to už byl jen vrchol zmaru.

První šanci si připsal olomoucký Zlatohlavý, který si, kdyby svou šanci proměnil, mohl skutečně svou hlavu nechat pozlatit. Na domácí ovšem jako by dolehla nervozita ze zahajovacího duelu před vlastními fandy. Souhra vázla, někteří domácí hráči působili dojmem, že balon vidí poprvé v životě.

Kolabovala především obrana, což je s podivem, protože to měla být chlouba mužstva s nejzkušenějšími hráči kádru. Poprvé ji zesměšnil v 18. minutě Korčián, který se prohnal kolem Hoffmanna, poradil si i s dvojicí stoperů, jako by tam nebyli a parádně zavěsil – 0:1. To byl pro domácí šok, nicméně už ve 21. minutě prodloužil dlouhý pas z hloubi pole hlavou Opic na Souradu a ten mohl vyrovnat. Dloubáčkem chytře loboval gólmana Doležala, jenže přehodil i branku.

Na góly v síti soupeře se těšili diváci marně

Velká šance domácích přišla o pár okamžiků později. Souradův parťák z útoku Opic však svou hlavičku mezi tři tyče nevměstnal. Ve 23. minutě přišla další hrubka obrany, tentokrát z levé strany a Galajda se bez problémů přes (ne)bránícího Buryána dostal k zakončení – 0:2. Další hlavičkový pokus připravila Opicovi nová akvizice ze Srbska Miloslavljev, ale Opic pálil nad. Posledních deset minut první půle přebrali iniciativu domácí.

Ve 38. minutě se skvěle uvolnil dobře hrající Sourada, našel ve výhodné pozici Macka, brankář Doležal byl ovšem na místě. Stejně jako v dalších případech. Olomoucký gólman byl nejlepším hráčem svého týmu i zápasu vůbec. Ve 44. minutě měl štěstí, když další střela Macka šla snad o milimetry vedle jeho tyče. Ještě ve 45. minutě měli domácí dvě tutovky. V obou figuroval Opic. Nejprve zahodil jasný gól, když hlavičkoval z pěti metrů mimo. Pak střílel z nadějné situace znovu, ale už ne v tak výhodné póze, jako pár sekund předtím.

Druhá půle byla ovlivněna dosavadním průběhem zápasu. HFK vedl, a tak se nikam nehrnul. Útočit museli domácí a také se o to snažili. Bojovali, ale gól jim v sobotu nebyl souzen. Další tutovku spálil zahazovač šancí Opic, když se pěkně obtočil kolem svého strážce, ale Doležal ho vychytal. V 61. minutě se živelně působící Miloslavlej dostal do vápna a napálil břevno!

Herní projev Karviné pak oživil střídající Juroszek. V 75. minutě se prokličkoval do pokutového území, ale zblízka z těžkého úhlu přestřelil. Rýdlův přímák pak prosvištěl také nad. V 87. minutě stáhl Lukášek ve velkém čtverci Opice a kopala se penalta. Rýdel ji ovšem zahodil. Doležal mu ránu vyrazil na roh. Ten domácí rozehráli a znovu Opic mohl přidat gól. Jeho gólovou hlavu Doležal bravurně vyrazil a z dorážky si na něj u tyče nepřišel ani Juroszek.

Hanáci vytěžili z minima maximum. Měli tři šance a dali dva góly. Na nich ovšem brankář Blaha vinu nenese. To obrana týmu byla tristní. Hra domácích nebyla vůbec dobrá. Nelze upřít snahu a po přestávce ani převahu, ale s proměňováním šancí i plynulostí hry nemůže v karvinském táboře panovat žádná spokojenost. Stejně jako s faktem, že po druhém kole už je pouze Karviná a spolu s ní Vítkovice bez bodu.

Další zápas hraje Karviná v neděli v Ústí nad Labem.