Diváci se na mnoha místech na Karvinsku těšili o víkendu na fotbalová utkání marně

Z okresních celků, působících v krajských a moravských soutěžích, odehrály v sobotu svá utkání jen Havířov, Petrovice a Dolní Datyně s Petřvaldem.
V divizi se nehrál zápas orlovské Slavie, která měla přivítat Brumov. „Na rozmáčeném hřišti se bohužel nedalo hrát. Ani jsme se nedomluvili na náhradním termínu. Navrhovali jsme 27. srpen, jenže soupeř zrovna hraje domácí pohárové utkání s Baníkem Ostrava. Další termín – 3. září, je zase obsazen vloženým kolem divize,“ vysvětloval sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Nešlo tedy hrát hned tuto středu? „To jsme nevěděli, jak to bude s počasím. V neděli mohlo znovu pršet a nechtěli jsme si nechat rozbít hřiště. Škody by byly velké, navíc regulérnost zápasu by byla ohrožena taky. O náhradním termínu rozhodne svaz, respektive STK v Olomouci,“ nechal Štěpánek rozhodnutí na vedení svazu, řídící moravské soutěže v MSFL a divizi.


Krajský přebor nabídl jedině duel Petrovic, další okresní týmy měly hrát v neděli.


I. A třída odložila duel Dolní Lutyně s Libhoští. Dolnolutyňští si chtěli spravit náladu po prohraném duelu v Bystřici (jako obvykle zcela zbytečném), ale počasí bylo proti. „Rozhodčí ani soupeř sem nemuseli vůbec jezdit. Hřiště bylo zcela pod vodou. Domluvili jsme se ale na náhradním termínu. Hrát se bude v úterý 26. srpna od 17.30 hodin,“ informoval sekretář Sokola Václav Šostok.


Nehrál ani nováček soutěže z Horní Suché, který jel do Čeladné zbytečně. Hřiště bylo neuvěřitelně podmáčené a znemožnilo oběma týmům nastoupit ke hře. Kluby se domluvily na náhradním termínu 27. srpna v 17.30 hodin.


V I. B třídě se odložil také duel Záblatí s Vendryní. I zde by se mělo hrát v novém termínu 27. 8. od 17 hodin.

V neděli už byla situace podstatně příznivější a odehrálo se vše, co se odehrát mělo.