Příbor – SK Stonava 2:3 (1:1)

Zápas se hrál na škváře, protože domácí přestavují travnaté hřiště, a možná právě proto se vůbec odehrál, jelikož situace na několika místech regionu nebyla pro odehrání fotbalových mačů moc příznivá. Trenér Miroslav Sikora už mohl postavit do sestavy Hovůrku a především Przywaru, který připravil dva góly stonavského celku. Jejich přítomnost byla na hřišti znát.


Ve 13. minutě postupoval s míčem na noze ku soupeřově bráně právě havířovský mladík Przywara a zachoval se přesně dle známého fotbalového pravidla: když nevíš co s míčem, vystřel. Przywara tedy z dálky vystřelil a posadil balon do sítě – 0:1. Zaskočený Příbor dostala zpět do hry chyba brankáře Glogára, který podcenil centr a Klauda z dorážky srovnal.


Po změně stran nakopl Przywara volný kop z půlky hřiště na zadní tyč, kde číhal Franc a líznul balon do sítě – 1:2. Tentokrát se ale hosté z vedení radovali ještě kratší dobu než v prvém případě. Po ruce ve vápně kopal příborský Čapka penaltu a proměnil ji – 2:2. Stonava se však vzepřela remízovému osudu. Chtěla vyhrát a bojovala o tři body. Příkladně Franc. Zdánlivě ztracený míč doslova vydřel, předal jej Loderovi a ten zařídil hostům cennou výhru – 2:3. „Herně jsme byli lepší, ale dokázali jsme skvěle zabojovat a na rozdíl od prvního utkání vydrželi se silami až do konce,“ chválil svůj tým po tříbodovém importu z příborské škváry trenér Sikora.


Branky: 35. Klauda, 62. z pen. Čapka – 13. Przywara, 58. Franc, 73. Loder. Rozhodčí: Tabášek, žluté karty: 3:1, diváci: 60.
Stonava: Glogár – Wodecki, Minárik, Hovůrka, Bystroň – Petruňa, Šurin, Przywara, Franc – Loder, Staufčík (85. Smiga). Trenér: Miroslav Sikora.
Další zápas hraje Stonava v sobotu s Dolní Lutyní.