MFK OKD Karviná – Baník Sokolov 1:4 (0:3)

Hosté se představili jako soudržný, bojovný a odhodlaný tým. Průbojný Jirouš na hrotu využíval zkušeností a skvělých přihrávek kapitána Saláka, exmostecký Pilař zase výborně rozehrával standardky, po nichž padly dva góly do karvinské sítě. Sokolovští přijeli se sestavou, ve které bylo sedm bývalých ligových hráčů.

Už v 6. minutě musel Buryán odvracet nebezpečný centr na roh, jenže po něm se dostal k míči Jirouš a nedůrazná obrana kapitulovala poprvé. Vzápětí měl na druhé straně šanci Juroszek, ale brankář Ilizi byl připraven. Sokolov byl lepší a přímočařejší. Nejprve protáhl Kučeru po individuálním průniku Vaněček, pak běžel na karvinskou bránu osamocený Jirouš (domácí ofsajdová past sklapla v tu chvíli naprázdno), jenže strážce domácí svatyně včas vystartoval a u balonu byl dříve než sokolovský útočník. V 16. minutě zasahoval Kučera i proti Salákově pokusu.

Nejaktivnější z domácích řad byl Juroszek. Ten to v 18. minutě zkoušel sólově, ale pálil jen do připraveného Iliziho. Na druhé straně se Jirouš hlavou mezi tři tyče netrefil, ale hosté nemuseli dlouho smutnit. Totální nedůraz a neschopnost karvinských zadáků zapříčinila, že brzy vedli 2:0. Podraský dostal od domácích beků dvojí možnost zakončit a poděkoval za ni gólem. Karviná mohla znovu rychle odpovědět. Ficek řádně provětral Iliziho, ten vyrazil míč na roh. Parádní Juskův přímák ve 32. minutě pak Ilizi neméně bravurně znovu vytáhl na roh a podržel svůj tým.

Ve 38. minutě bylo hotovo. Sokolov do rozhárané karvinské obrany podnikl další výpad a Jirouš upravil na 0:3, což ve II. lize znamená prakticky konec nadějí na bodový zisk. Diváci si o poločase zapískali, jenže to ještě netušili, že v tom druhém se bude fotbal hrát jen čtvrthodinu.

Nejprve v 53. minutě po další standardce a opětovných zmatcích v defenzivě dokončil Jirouš hattrick, přičemž si vychutnal Kučeru a pak alespoň Rýdel připravil dosavadním nejhezčím gólem soutěže částečnou radost domácím příznivcům. Trestný kop z dobrých 35 metrů poslal dělovkou do šibenice – Ilizi se natahoval marně. S touto akcí ovšem fotbal jako takový skončil a zbylých 30 minut se ani nemuselo hrát.

Branky: 57. Rýdel – 6., 38. a 53. Jirouš, 29. Podraský. Rozhodčí: Adámek, žluté karty: Richter, Ficek – Hrabáč, Šmerda, diváci: 2 308.

Karviná: Kučera – Hoffmann (46. Milosavljev), Gill, Buryán, Brezničan – Macek, Ficek (71. Jursa), Rýdel, Juska – Richter (46. Sourada), Juroszek. Trenér: Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje Karviná v pátek v Jihlavě.