I když nepředváděli optimální výkon, měli jednoznačně herně navrch. Vypracovali si šance, ale ty největší nedokázal proměnit Goj. Albrechtický ostrostřelec si vše vynahradil v závěru prvního poločasu. Nejdříve skóroval po chybě gólmana, kterému vypadla Novákova střela a Goj míč pohodlně dorazil do sítě. Druhou branku přidal stejný hráč v poslední minutě a opět se pod něj podepsal hostující brankář. Ten vyběhl na centr, ale situaci neodhadl a domácí útočník ho předskočil a poslal míč do opuštěné branky. „Už jsem si chystal řeč do kabiny, když jsem chtěl klukům pořádně vytknout přístup. Jenže ti zvládli závěr excelentně, takže jsem se mohl zklidnit,“ přiznal albrechtický kouč Tomáš Červenka.

Ten své svěřence přesto pokáral a ve druhé půli už hrály Albrechtice na jednu branku. Baník se tlačil do útoku, ale v koncovce zahazoval jednu šanci za druhou. Bruntál se prezentoval špatným výkonem, takže domácí měli roli značně ulehčenou. Po hodině hry předvedli domácí nejhezčí akci utkání. Miczka si narazil míč s Novákem a na zadní tyči vybídl ke skórování Stachela – 3:0. V závěru pečetil vysoké vítězství po další akci Miczky střelou k tyči Novák. Výhra v poměru 4:0 byla zasloužená a při troše střeleckého umu mohla být mnohem výraznější. Hosté působili ospalým dojmem a v průběhu celého zápasu nepředvedli ani jednu akci, která by stála za zaznamenání.

Nakonec musím být s výkonem i výsledkem spokojen. Je pravdou, že jsme první půli prochodili, ale kolikrát jsme hráli dobře, nedali góly a pak na to doplatili. Takhle je to určitě lepší. Nyní nás čekají soupeři, které bychom mohli porazit a přiblížit se vrchním patrům tabulky,“ dodal Červenka.
Branky: 38. a 45. Goj, 60. Stachel, 82. Novák. Diváků: 120, žluté karty 1:3, rozhodčí: Bátrla.

Baník Albrechtice: Hekera – Čoček (72. Dorozlo), Neuman, Szmek, Sikora – Novák, Miczka, Smékal, Stachel – Goj (75. Antoš), Wojtyna (70. Vagner). Trenér Tomáš Červenka.