Slavoj Bruntál – IRP Český Těšín 1:2 (0:2)

„První půlka byla ještě dobrá, i když už tam se mi některé věci nelíbily. Především lehkovážnost při zahazování vyložených šancí. Soupeř byl slabý, měli jsme dostatek šancí na pět gólů,“ podotkl Dalibor Damek.

Jednostranná partie prvního poločasu nabídla zhruba šest nevyužitých tutovek na straně Těšíňanů. Sám Mendrok zahodil tři. Jednou netrefil prázdnou bránu hlavou Rác, jednou zase zakončoval Šmahaj, ale také těsně minul.

„To vše byly šance, z nichž mohl padnout gól. A to jsme si je vypracovali během půlhodiny,“ přiblížil průběh úvodního dějství kouč Dalibor Damek.
Další šance už gól přinesly. Brankář Bruntálu vyboxoval ve 35. minutě ránu hostů na roh, po kterém se gólově urodilo. Rác propálil po skrumáži vše, co stálo před ním a Těšín konečně vedl. O pět minut později se krásně pod břevno trefil Sostřonek a vedení hostů bylo výraznější. „Ještě aby nebylo. Měli jsme drtivou převahu, kterou jsme ale moc nezúročili,“ dodal Damek.

V pohodlí kabiny nastalo uspokojení z průběžného stavu. Trenér Damek sice udílel další pokyny jako na běžícím páse, hráči mu vše odkývali, ale na hřišti to pak vypadalo úplně jinak.

Bruntál nastoupil bojovně naladěn s odhodláním něco s výsledkem ještě provést a výrazně ožil. Naopak českotěšínští hráči vypadali mdle. Zatáhli se, dovolili hrát soupeři, který nakonec také snížil.

„S druhou půlí jsem hrubě nespokojen. Nevytvořili jsme si vůbec nic a nakonec zuby nehty výsledek ubránili,“ kroutil nesouhlasně hlavou trenér IRP. V pasáži mezi 65. a 71. minutou se na těšínské straně nakupila řada problémů.

Nejen, že domácí snížili, když Píca z rohu velkého čtverce obloučkem nachytal Mrozka na hruškách, ale pak dostal ještě Rác po druhé žluté kartě červenou, k tomu se zranil Šmahaj, musel být střídán, v téže minutě byl kvůli vyčerpání vystřídán i druhý forvard Hradečný a Těšín musel rychle přeskupit řady poté, co byl pět minut mimo kvůli ošetřování i Fizek.

„No, nakonec jsme to ustáli, ale koledovali jsme si o vyrovnání. Mít Bruntál jen o něco zkušenější mančaft, asi by i na remízu dosáhl,“ musel přiznat nespokojený Dalibor Damek a vyjádřil přání, aby tomu v derby proti Bohumínu už tak nebylo. „To bude o sto procent těžší soupeř,“ podotkl na závěr Damek.

Branky: 65. Píca – 35. Rác, 40. Sostřonek. Rozhodčí: Durák, žluté karty: 2:2, červená karta: 70. Rác (Č. T.), diváci: 150.
Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Blažek, Rác, Popelka – Zima, Čelůstka, Mendrok, Fizek – Šmahaj (71. Groš), Hradečný (71. Macoszek). Trenér: Dalibor Damek.
Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Bohumínem.