Karviná bude před zápasem křtít zrekonstruovaný stadion


Trenér karvinského nováčka Leoš Kalvoda může počítat s kompletním kádrem. „Mám k dispozici všechny hráče kromě Reichla, kterého čeká operace nosních dutin. Hrát budou ti, kteří mají aktuálně nejlepší formu,“ má jasno o složení základní jedenáctky Kalvoda.


Ten neustále pracuje především na přístupu svých svěřenců k zápasům. „Minule jsme proti bojovné Spartě B nepodali očekávaný výkon. Propadli jsme hlavně v agresivitě. Tu však dost dobře natrénovat nelze, hráči to musí mít v hlavách a je na nich, jak k utkáním přistoupí. Musí si připomenout zápas s Čáslaví a navázat na něj,“ apeluje Kalvoda na svůj tým.


Soupeře z Vítkovic charakterizoval jako kompaktní a kvalitní celek, který na chvostu tabulky nemá co pohledávat. „Hrají velice jednoduše, snaží se o nakopávané balony na Poznara, což je takový Jenda Koller, akorát že pohyblivější. Mezihru vypouští, zato brání v deseti lidech. Bude obtížné se proti nim prosadit,“ míní Leoš Kalvoda.


Podle něj proto musí i Karviná hru zjednodušit, snažit se o centry z křídelních prostorů. „Dobrá křídelní hra vždy platí na konzistentní obranu. Musíme se snažit rozbít jejich obranný blok jednoduchými narážečkami a centry z první. Vítkovičtí stopeři Švestka s Doležalem mají kvalitu i zkušenosti, ale už jsou trochu pomalejší, toho se budeme snažit využít,“ plánuje karvinský kouč.


Před utkáním bude slavnostně pokřtěn domácí zrekonstruovaný stánek představiteli města a klubu.


V zápase samotném se čeká vybičovaná atmosféra a vášně v hledišti i na hřišti. Karviná a Vítkovice se totiž navzájem moc nemusejí.


Spojení Karviné s Vítkovicemi si fanoušci obou táborů pamatují z doby před dvanácti lety, kdy tehdejší FC Vítkovice fúzovaly s KD Karviná v jednolitý celek, který dostal pojmenování FC Karviná/Vítkovice. Rok poté se oba subjekty zase rozkmotřily a vydaly se svou vlastní cestou. Zatímco ale Vítkovice se zmátořily a dostaly se zpět alespoň do II. ligy, v níž figurují dodnes, osud FC Karviná byl už méně slavný. Po dvou ligových sezonách následoval pád, krach a konec.


Současný MFK OKD Karviná navazuje na tradice Jäklu Karviná (dříve NH Karviná), jenž působil převážně v krajských soutěžích a teprve před nedávnem začala jeho progresivní cesta do sfér ligového fotbalu. Zvítězí proto zítra v Karviné tradice nebo strmý vzestup?