„Budeme asi před každým domácím utkáním pořádně zavlažovat,“ vtipkoval po zápase manažer karvinského klubu Petr Mašlej. Měl dobrou náladu. Nebylo divu. Domácí zopakovali čtrnáct dní starý výkon proti Čáslavi a jak známo, ten byl fantastický.


Zato hostům terén moc nesvědčil. „Preferujeme přeci jen technickou hru. Dnešní kluzké a mokré hřiště plně vyhovovalo domácím. Karviná má tým mladých a relativně ještě neznámých hráčů, pořádně jsme nevěděli, co od nich čekat. Po prvním gólu jsme museli otevřít obranu a domácí hrozili z dalších akcí,“ nehodnotilo se utkání moc dobře Tomáši Mikulenkovi z Vítkovic.


Zatímco tedy Karviná navázala na předchozí vydařené domácí utkání s vedoucí Čáslaví, svěřenci trenéra Vlastimila Paličky neprodloužili minisérii tří bodových zápasů v řadě. „Karviná vyhrála zaslouženě. Především byla bojovnější a agresivnější, v čemž jsme zaostávali. Hra obou domácích stoperů sice měla s fotbalem máloco společného, ale musím uznat, že kdybychom z ojedinělé šance na konci srovnali, byla by remíza asi hodně nezasloužená. Nedokázali jsme se srovnat s hrou soupeře. Rád se však ještě podívám na video, jelikož se mi zdálo, že v závěru byl náš hráč stažen ve vápně za dres. Mohla se kopat penalta a skončilo to 1:1,“ uvažoval Palička nad tím, co by kdyby.


Jeho protějšek na domácí lavičce Leoš Kalvoda byl po dvou týdnech opět spokojen s výkonem svých hráčů. „Předvedli jsme kvalitní výkon. Jako s Čáslaví. Jsem rád, že jsme na něj navázali, teď se ještě modlím, abychom takové výkony dokázali předvádět i venku, kde nám toto zatím schází,“ hodnotil zápas karvinský kouč, kterého bude stát sobotní výhra jeho svěřenců 22 koupených pizz, které hráčům slíbil do kabiny.


Výkon hostů z Ostravy rozladil skupinku asi třiceti vítkovických fandů, kteří míjeli při odchodu ze stadionu autobus s ostravskými hráči a jeden z fanoušků (byť už měl evidentně něco vypito) se pustil do slovní rozmíšky se samotnými hráči. „Kdybyste alespoň něco hráli! Raději zahoďte kopačky,“ předložil vítkovickým fotbalistům za mizernou hru zajímavý návrh.