IRP ČESKÝ TĚŠÍN – BIOCEL VRATIMOV 6:2 (3:0)

V utkání proti Vratimovu byli domácí vysokým favoritem. Soupeř se podle toho choval, obranné linie sešikoval před vlastní vápno, respekt k domácím byl z jejich strany patrný. „Soupeř hrál poměrně slušně v poli, ale vzadu dělá chyby a směrem dopředu je neproduktivní, což je přímo vražedná fotbalová kombinace,“ hodnotil hru soupeře trenér Českého Těšína Dalibor Damek.


Pak se pustil do rozboru svého týmu. „Vyšel nám začátek a rychle jsme vedli. Vratimov jsme přehráli. Ty dva góly, co jsme obdrželi, přičítám na vrub polevení koncentrace při dvojnásobném vedení o tři branky. Hosté měli za celou dobu dvě šance a obě po našich hrubkách proměnili,“ podotkl Damek.


Utkání gólově nastartoval Šmahaj, kterému ideálně přihrál do šance Popelka. Hosté se dopředu moc nehnali a doplatili na to. V 18. minutě se protáhl po straně Fizek, předložil centr Zimovi, který předskočil brankáře a bylo to 2:0. Za další tři minuty už to bylo 3:0, poněvadž hostující beci si tak dlouho hráli s balonem, až jim ho sebral Šmahaj, obešel i gólmana a do prázdné zavěsil. Šmahaj měl pak na noze čistý hattrick, ale nastřelil jen brankáře.


Těšín soupeře válcoval ještě dalších pět minut po změně stran, než si hosté vybojovali první větší šanci. Balon domácím nezvykle propadl na malé vápno, tancoval v brankovišti, odrážel se všemožně od tyče do Mrozkovy holeně až skončil v brance – 3:1. Domácí opět zapnuli, navrátilec do sestavy Čelůstka mířil hlavou jen do brankáře, ale Rác byl po souhře Fizka s Mendrokem už přesnější – 4:1.


Vratimovu pak po hodině hry vyšla jedna překvapivá narážečka, která vyřadila ze hry oba středové hráče Těšína a Veselý s problémy propálil Mrozka – 4:2.


Domácím se pouze dvougólový náskok zdál pochopitelně málo, a tak do konce zápasu přidali ještě další dvě trefy. A to ještě Fizek zahodil penaltu po faulu na Zimu. Nejprve Mendrok z přímáku vyhnal všechny pavoučky z růžku branky a poslední trefa Ráce byla dost kuriozní. Těšínský bek se zrovna vracel na hřiště po ošetřování za lajnou, když mu na hlavě přistál balon a Rác za zády vratimovské obrany kanonádu ukončil.


Branky: 10. a 21. Šmahaj, 58. a 90. Rác, 18. Zima, 80. Mendrok – 50. vlastní Mrozek, 62. Veselý. Rozhodčí: Záloha, žluté karty: 2:2, diváci: 150.
Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Blažek, Rác, Popelka – Zima, Čelůstka, Mendrok (85. Pietroszek), Fizek – Hradečný (55. Zábelka), Šmahaj (75. Groš). Trenér: Dalibor Damek.
Další zápas hraje Český Těšín v neděli v Albrechticích.