Karvinští fotbalisté by dnes rádi dobrým výkonem a bodovým ziskem narušili dukelské oslavy 60 let vzniku klubu, které letos na Julisce probíhají.
Trenér Leoš Kalvoda byl na internetových stránkách Dukly označen za specialistu na slavný tým z Prahy. Za poslední rok a čtvrt se totiž představí na Julisce již potřetí.


S jedním klubem by se to nedalo nikdy stihnout, jenže ostřílený trenér, který dovedl Sigmu Olomouc na třetí a slovenskou Žilinu na první příčku v lize, bude na Julisce už se třetím celkem!


Vloni 18. srpna trénoval 1. HFK Olomouc a uhrál na Dukle remízu 2:2. Letos 3. května přijel s 1. FC Slovácko a gólem v posledních vteřinách dokázal jeho tým zvítězit 2:1. Teď přijíždí s nováčkem MFK OKD Karviná.


„A víte, že vlastně ano? Ani jsem si to hned neuvědomil. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom v bodové tradici pokračovali,“ usmíval se kouč MFK OKD. Ten viděl Duklu ve dvou duelech, a to proti HFK Olomouc (1:0) a proti Mostu (0:0). „Dukla má velice zkušený tým. Je jen málo hráčů v jejím kádru, který by neměl ligové zkušenosti,“ přemítal Kalvoda.


Jeho tým také nemá zrovna málo zkušeností, Dukla však bude hrát doma, kde si dokáže vytvořit tlak. „Umí hrát kombinačně, pomoct si dlouhými balony za obranu, podržet míč, měnit rytmus hry. Nesmíme jí dovolit rozvinout kombinaci, jinak je zle. Platit by na ni mohla agresivní a hlavně odvážná hra. Nemůžeme od začátku čekat, co s námi provede, musíme do toho jít hned od první vteřiny naplno,“ burcoval své svěřence Leoš Kalvoda.


Dukle se velice obtížně střílí branky. Doma zatím inkasovala jen třikrát. Lepší jsou v tomto směru už jen Bohemians. Však také pohled do kádru klubu, který se ve své slavné éře dostal i do semifinále PMEZ, vzbuzuje úctu: jména jako Zelenka, Svatonský, Kulvajt, Kolomazník, Vorel, Šmíd, Blaha, Gedeon či Novotný jsou fotbalovému fanouškovi dostatečně známa.


„Musíme proměnit alespoň něco z našich šancí. A venku jich asi nebude moc. Doma si šance dokážeme vytvořit, venku je to horší, ale to je obecně problém všech druholigových klubů. Doma se prostě hraje jinak, tým si více dovolí,“ podotkl Kalvoda.


Důležité bude neinkasovat. A to se Karviné moc nedaří. Jen dvakrát v dosavadním průběhu udržel nováček čisté konto (Most, Vítkovice).


Zápas lze sledovat živě na stránkách Dukly Praha, respektive na serveru sport.cz. Více info na domovském webu pražského soupeře www.fkdukla.cz.