Karvinští hráči budou napravovat špatný dojem, který zanechali na Dukle. „Musíme se vrátit ke kořenům. Sice bohužel zase jen těm domácím, protože venku nám to vůbec nejde, ale je to tak. Viděl jsem v sobotu utkání Olomouce, která nás čeká za týden. Hrála doma proti Mostu a Most má velice silný tým. My jsme jej doma porazili. Stejně tak Čáslav. Musíme navázat na tato dvě utkání, kdy se nám soupeře podařilo nejen porazit, ale i přehrát,“ přemítal Leoš Kalvoda před dnešním zápasem.


V obou zmiňovaných utkáních jezdili Karvinští, jak se říká, po zadku, bojovali a kombinačně si vyhověli. Byli odvážní v útoku, dostatečně agresivní i pozorní v obraně. Všechny tyto přednosti však jako by při zápasech venku zapomněli. Nebo alespoň některé.


„Musím říci, že v posledních zápasech venku se dalo něco uhrát. Ale nemáme zase nic a musíme zabrat doma proti Opavě. To bude velice těžký oříšek. Zase nás čeká derby a zase o šest bodů. Navíc Opava se nyní zlepšila, bude to složité,“ uvažoval Kalvoda.


Opavský klub patřil před začátkem podzimu k horkým favoritům na vítězství v soutěži, ale výsledky měl prachbídné a společně s Karvinou hraje spíš o záchranu.


Pro karvinské hráče, kteří před sezonou věděli, že o ni hrát budou, je to situace známá, pro Opavany asi už méně. „V posledních zápasech se ale soupeř chytil, má dobré výsledky. O to složitější úkol nás čeká. Hrát s Opavou před měsícem, zřejmě jsme to měli jednodušší. Ale připravit se na soupeře musíme tak jako tak. Jiné než stěžejní zápasy o holou záchranu snad doma ani nehrajeme, takže už víme, co nás čeká,“ poznamenal karvinský trenér.


A co říká na adresu soupeře? „Co se týče zkušeností, má opavský tým ještě lepší kádr než Slovácko, se kterým jsme hráli před dvěma týdny. Jsou pospolu několik let, od léta prakticky nezměnili základní osu, snad kromě dvou, tří hráčů. Viděl jsem je tuhle hrát ve Fulneku a zanechali po sobě opravdu skvělý dojem. Je to tým, jenž umí hrát kombinačně, ale ve velké rychlosti, umí i přitvrdit, je to velice přizpůsobivý soupeř,“ pěl chválu na umění protivníka kouč Kalvoda.


Upozornil nejen na výtečné hroty Šultese s Halaškou či špílmachra Bartesku uprostřed hřiště, ale hlavně na pravou stranu, odkud hrozí Karviné největší nebezpečí. „Partyš, Kolínek, to je síla. Musíme je pokrýt, čímž omezíme největší přednost soupeře,“ upozorňuje Kalvoda.


V hlavě už má taktický plán, jak by na Opavu šlo vyzrát, pochopitelně jej ale nehodlá vytrubovat do světa. „Musíme hrát tak, jako jsme hráli doma dříve právě v utkáních, kdy k nám přijel favorit. Já věřím, že se na velké derby naši hráči nachystají a tým uspěje herně i výsledkově,“ doufá Leoš Kalvoda v životně důležitý tříbodový zisk.


Zároveň apeluje na karvinské diváky, aby se nenechali zahanbit a v konfrontaci s opavskými fandy, kteří určitě přijedou ve větším počtu než minule Slovácko, uspěli i oni.


„Já věřím, že nás naši výborní fanoušci podpoří a společně zápas dotáhneme k vítězství. Hráči na place berou poslední domácí zápas jako rozlučkový, chtěli by fanouškům poděkovat za přízeň patřičným způsobem,“ dodal na závěr Kalvoda.