SK Hranice – Slavia Orlová 1:1 (0:0)

Osmá remíza svěřenců trenéra Jadrného se nerodila lehce. Především ve druhém poločase to byla karetní podívaná. „od našeho gólu jsme se už de facto k ničemu nemohli dostat. Hlavní rozhodčí nám uděloval jednu žlutou za druhou, pak i červenou, asistent rozhodčího 1 měl zase permanentně praporek nahoře,“ mávl rukou sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek. Orlová vyhrála na karty 7:2.

V prvním dějství předvedli hosté výborný výkon. Umně kombinovali a Hranice se nedostaly k ničemu. Balony za obranu vyřešil gólman Szarowski, a i tak moc práce neměl. Lepší Orlová však z územní převahy nic nevytěžila. Za zmínku stojí především hlavička Z. Kadlčáka ve 20. minutě, která skončila na břevně domácí branky.

Hranice měly obrovskou příležitost v posledních vteřinách poločasu. Orlovská obrana vyrobila hrubku, ale spoluhráče zachránil gólman Radek Szarowski. Vavříkovi se vrhnul pod nohy a pak vychytal v jasné šanci i Dohnala. „Podržel nás, chytil jistý gól,“ dodal Štěpánek.

Start do druhé části vyšel slávistům. Ve 48. minutě byl Zdeněk Kadlčák sám před brankářem, ale střílel pouze do něj. O pět minut později však přišla nejhezčí akce utkání. Kopel vybídl českou uličkou k náběhu aktivního Zdeňka Kadlčáka a muž zápasu neváhal a propálil domácího brankáře – 0:1.
Bohužel hned za tři minuty bylo srovnáno. Trestný kop Kufy byl úspěšný – 1:1. Pak začalo karetní představení arbitra Lalíka.

Ještě v 75. minutě byl Dohnal sám před Szarowským, ale nedokázal ho překonat. Posledních deset minut dohrávali hosté o desíti, když Široký viděl druhou žlutou a tím pádem červenou kartu. Přitom v 90. minutě byl hlavní rozhodčí hodně benevolentní k domácímu Kuchařovi, který za faul zezadu viděl jen žlutou kartu.

Branky: 57. Kufa – 53. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Lalík, žluté karty: 2:7, červená karta: 80. Široký (O.), diváci: 150.
Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Sochora, F. Kadlčák, Hübner – Z. Kadlčák (89. Skácelík), Prčík, Široký, Hrdina (83. Lička) – Bajzath (63. Kušnír), Kopel. Trenér: Josef Jadrný.
Další zápas hraje Orlová v sobotu s Kravařemi.