„To utkání pro nás bylo specifické, neboť to byl náš zahajovací domácí zápas. Pro mě, který jsem v Holici více než čtyři roky působil, je HFK srdeční záležitostí. Každopádně do Olomouce jedeme s cílem oplatit soupeři porážku,“ pravil na úvod trenér MFK OKD.


Karviná pojede na Hanou bez Opice, jehož trápí horečky, ale domácí budou oslabeni ještě o něco více. Dadák s Josefíkem mají stopku pro čtyři žluté karty, nenastoupí ani Kalvodův syn Ondřej, který se v posledním kole trefil v Sokolově a Hanáci si ze západu Čech odvezli bod za remízu 2:2.


„Ale mohli vyhrát. Herně byli lepší. To je pro nás varování. HFK teď na závěr chytá formu. Dole v tabulce je jen proto, že se mu hrubě nevyvedla prostřední část podzimu. Na lavičce má zkušené borce Lose se Spáčilem, kteří distancované hráče určitě nahradí. Zase tak oslabení nebudou,“ upozorňuje Leoš Kalvoda.


Ten v přátelském duchu doporučil synovi Ondřejovi, aby v klidu doléčil své zranění ze Sokolova. „Poslechl mě, je to hodný kluk,“ zasmál se Kalvoda senior. Ondřej Kalvoda tak proti Karviné nenastoupí. Zato určitě nastoupí Tomáš Glos, posila z olomoucké Sigmy. „Ten může v pohodě na levé straně nahradit Josefíka, nebudeme to mít snadné. Musíme využít jakýkoliv náznak gólové šance, protože venku jich asi moc nebude,“ předpokládá kouč.


Zároveň apeluje na obranu, která od domácího souboje s HFK Olomouc ušla kus cesty. „Nějaké chybky tam občas jsou, hlavně při zápasech venku, ale už působíme vzadu sehranějším dojmem. Když se vyvarujeme individuálních hrubek, tak máme slušnou šanci bodovat,“ myslí si Leoš Kalvoda.


Venkovní bilance jeho týmu je však strašná. Jedna výhra a šest porážek. „Musíme s tím něco udělat. A nejlépe, když s tím začneme už v Olomouci. Kluci se přesvědčili, že se s HFK dá v pohodě hrát. Doma jsme s ním nehráli špatně, měli jsme asi pět šancí, ale vinou hrubek v obraně a neproměnění těchto šancí jsme prohráli. Dnes to bude určitě jiné,“ věří Leoš Kalvoda po dlouhé době v bodový zisk ze hřiště soupeře.