Slavia Orlová – SK Kravaře 3:0 (2:0)


Trenér Josef Jadrný se snaží mužstvu vtisknout ofenzivnější tvář, než na jakou byli příznivci Orlové zvyklí pod trenérem Čopjakem a vychází mu to. Přestože sám je bývalý gólman, tedy ten, kdo gólům hlavně zabraňoval.


U všeho podstatného byl v sobotu orlovský Zdeněk Kadlčák. Střílel, nahrával a byl také vyloučen. Fotbal na závěr podzimu se musel líbit. Již ve 3. minutě rozehrál právě Z. Kadlčák trestný kop přesně na hlavu „kanonýra“ Prčíka, který míč jen jemně líznul – 1:0. Gól domácí uklidnil, ale nadále se pokoušeli o zteč kravařské brány. Neškodní hosté se téměř k ničemu nedostali.


Ve 41. minutě propadl míč za hostující obranu, osamocený Z. Kadlčák zůstal sám před brankářem, ale ten ho vychytal. To však byla jen předzvěst druhé branky, která už se pomalu vezla do kravařské sítě. O dvě minutky později totiž odcentroval z rohu Z. Kadlčák na Sochoru, který se z pozice beka vysunul do útoku a jeho přesná hlavička napříč velkým vápnem našla u tyče osamoceného Kopela – 2:0.


V 58. minutě se konečně mohl dostat k nějaké aktivitě i gólman Slavie Szarowski. Vyběhl proti Tkadlečkovi, který se řítil na jeho svatyni, ale zbytečně. Tkadleček stejně přeloboval i branku. V 73. minutě nejprve po pěkné akci Gazdy a následných zmatcích v kravařské obraně a sériii orlovských střel propálil vše, co mu stálo v cestě, agilní Zdeněk Kadlčák a zvýšil na konečných 3:0.


Závěr zápasu byl divoký. Hosté neunesli porážku rozdílem třídy a na hřišti se přiostřilo. Domácí si nechtěli nechat ostré kravařské zákroky líbit. Po nesmyslném oplácení byl takto vyloučen střelec posledního gólu Z. Kadlčák, jehož vzápětí následoval hostující Režnar. Také za oplácení.


Pár minut před koncem ještě střílel z bezprostřední blízkosti Knopp, ovšem Szarowski byl pozorný. Domácí hráči tak zakončili podzimní část divize nejlepší bilancí za posledních 15 let, když z šestnácti utkání sedmkrát vyhráli a osmkrát remizovali. „Poslední domácí utkání bylo vrcholem naší předváděné hry ve druhé části podzimu. Na fotbal se šlo koukat, vytvořili jsme si slušné šance a tři proměnili. Prožili jsme veleúspěšný podzim,“ pochvaloval si sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Branky: 3. Prčík, 43. Kopel, 73. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 1:1, červené karty: 74. Z. Kadlčák – 77. Režnar, diváci: 30.
Orlová: Szarowski – Věčorek, Sochora, F. Kadlčák (46. Hrdina), Hübner – Prčík Bajzáth, Kušnír (64. Gazda), Široký – Z. Kadlčák, Kopel (71. Skácelík). Trenér: Josef Jadrný.