VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karvinští ligoví hráči spíše zklamali

Karviná/ Spíše nespokojenost, a to hlavně s obrannou prací mužstva, panuje ve fotbalovém klubu MFK OKD Karviná po podzimní části sezony. Na druhou stranu není třeba tým hned zatracovat. Po vhodném doplnění by se mohl a měl v soutěži udržet.

2.12.2008
SDÍLEJ:

Trenér Leoš Kalvoda čekal od ligových hráčů víc.Foto: Ivo Dudek

Karvinští fotbalisté skončili podzimní část druhé ligy a začíná čas hodnocení. „Máme v plánu odehrát ještě nějaká přípravná utkání, ale už to bude směřovat ke zkoušení nových hráčů. V nejbližších dnech si vyhodnotíme celý podzim a zvážíme, co dál,“ nastínil program zbývajících týdnů trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Ten byl na podzim spokojen s hrou na domácím trávníku, ale nebyl spokojen s obrannou prací mužstva a už vůbec ne s předváděnou hrou na cizích hřištích. V zimě proto nastanou určité změny v kádru. „Ještě nevíme, s kým se dohodneme a s kým ne. Čtyřem hráčům končí hostování, jde o Macka a všechny Olomoucké – Rýdela, Blahu a Richtera. Ale mohou tady zůstat, vše je otázka dalšího jednání. Teď máme zhruba dva měsíce dlouhé období na hledání a zkoušení nových hráčů, kteří by nás mohli posílit,“ podotkl Kalvoda.


Kdyby měl ukázat prstem na hráče, od kterých očekával víc, na koho by jeho ukazováček namířil? „Nerad bych teď adresně vyjmenovával jednotlivé hráče. Naše výsledky jsou dílem celého kolektivu. Ale je fakt, že ligoví plejeři jako Hoffman, Rýdel nebo Ficek se v posledních zápasech úplně vypařili ze hřiště. Čekal jsem od nich víc,“ přiznal Kalvoda.

Jmenovitě od Hoffmana, jenž má za sebou dost ligových zkušeností, ale během podzimu šlo přes něj dost inkasovaných gólů, Kalvoda čekal, že bude platným hráčem. „U Hoffmana jsem jeho výkony dost dobře nepochopil, protože to je hráč, který má vše, co správný fotbalista má mít. Ale neprodal ze svého umění téměř nic,“ nerozuměl výkyvům slabého článku obrany Leoš Kalvoda.


Vzápětí ale dodal: „Jenže těch hráčů bylo víc. V posledních zápasech se vytratil Macek, prakticky nebyl vidět. U Srba Jeliće platí to samé. S Juskou jsem nespokojen úplně. Všichni tři v posledních třech, čtyřech zápasech neodevzdali to, co by měli. Scházel jim drive, dopouštěli se chyb,“ kritizoval Kalvoda.


A kdyby nebral v potaz jen poslední utkání, ale celou podzimní část? Jak byl třeba spokojen s Rýdelem coby špílmachrem týmu? „Filipa znám z Olomouce, takže vím, že odehrál dobré zápasy, ale světlé momenty střídal s těmi slabšími. Je to zkušený, ale pořád ještě mladý hráč. Je ale pravda, že závěr podzimu neměl nejlepší. Jenže to samé platí o Fickovi, Jelićovi, Juskovi. Takhle bych mohl jmenovat prakticky všechny a zase bych se opakoval. Ten konec zkušeným hráčům vůbec nevyšel. Závěr podzimu nebyl z naší strany prostě optimální,“ dodal Kalvoda.


Optimální rozhodně nebyla ani hra obrany. Osmadvacet inkasovaných gólů, to je hrozná vizitka. Tolik gólů nedostávají ani divizní týmy. Už nepovedený začátek signalizoval, že v tomto směru není vše v pořádku. Nemohla být chyba v letní přípravě, ve které se protočilo přes třicet hráčů a na obranných postech se střídal jeden hráč za druhým? „Já myslím, že tohle na sehranost nemělo vliv. Možná zpočátku, kdy jsme střídali ve větší míře a prověřovali hráče, ale závěr letní přípravy už hráli stabilní členové defenzivní formace. Bohužel pravým lídrem nebyl nikdo,“ litoval Kalvoda.


Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byl Buryán (i když i on měl první čtyři kola mizerná) a v prvních pěti kolech Juska. Pak už si standard udržel jen Buryán. Defenzivních hráčů má přitom Karviná dost: kromě těchto dvou v kádru figurují ještě Jelić, který přišel pár dní před zahájením soutěže, Brezničan, Gill, Reichl, Hoffman. Jenže třeba právě hráči, kteří odtáhli většinu zápasů v úspěšné MSFL, tedy Gill, Brezničan a Reichl, dostali minimum prostoru.

Autor: Martin Ruščin

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Horníci 21 000 Kč

Horníci v uhelných dolech (převážně ruční) horník-rubač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Způsob kontaktu: , POZN: otevírací doba od 16.-27.7. pouze ÚTERKY a PÁTKY; mimo se lze spojit telefonicky, , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/hornik-rubac, , , , Náplň práce:, - provádění hornických prací v těžbě uhlí v porubu, - ovládání mechanizované hydraulické výztuže, stavění stojek, - ovládaní dobývacího kombajnu, nebo pluhu, - plenění obloukové výztuže za porubem, - vrtání, kladení umělého stropu a lepení nadloží, - spolupráce při ostatních pracích v porubu , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek až 60.000,- Kč, - zajímavý výdělek po jednom roce až 41.000,- Kč, po druhém roce až 46.000,- Kč , (za podmínky splnění 5. kvalifikační třídy - činnost rubání a přípravy), - přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 361 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovníci. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22361 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Sociální práce s dospělými lidmi se zdravotním postižením , (jedná se o uživatele s mentálním postižením a závažným duševním onemocněním). , Sociální pracovník vede jednání se zájemci o službu sociální rehabilitace. Komplexně analyzuje životní situaci zájemce/uživatele. Zaměřuje se na životní příběh zájemce/uživatele, klíčové nerovnováhy v jeho životní situaci a mapování potřebné podpory. Motivuje zájemce/uživatele k samostatnému rozhodování. Zastupuje zájmy uživatelů a hájí jejich práva. Poskytuje metodickou podporu klíčovým pracovníkům. , Podílí se na aktualizaci a tvorbě vnitřních pravidel služby a dalších relevantních dokumentů., , Můžeme Vám nabídnout:, · zázemí stabilní organizace s dlouholetou tradicí;, · nestereotypní, kreativní, samostatnou a smysluplnou práci; , · práci v terénu a administrativní práci, · práci na plný úvazek 37,5h/týdně;, · pracovní dobu od 7 do 15hodin, · základní měsíční mzdu: 22 361,- , + zvláštní příplatek: 600,-, + osobní ohodnocení: 100 až 4 690,- , (po zkušební době);, · další vzdělávání a profesní rozvoj;, · předpokládaný nástup: 15. 8. 2018, Kancelář zaměstnance se nachází v Českém Těšíně, jednou týdně dojíždí do kanceláře střediska v Třinci , Jaká je naše představa o Vás? , · trestní bezúhonnost;, · zdravotní způsobilost - zdravotní stav bez omezení, dobrá fyzická kondice;, · odborná způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka dle §110 ZSS;, · schopnost samostatné práce (nejen v kanceláři, ale také v terénu); , · zodpovědný přístup k práci, schopnost týmové spolupráce, otevřenost novým myšlenkám a zkušenostem;, · výborné komunikační dovednosti, organizační schopnosti., , V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu: v.nyberova@slezskadiakonie.cz, nejpozději do: 19. 7. 2018 do 12h. Do předmětu e-mailu napište VŘ, RÚT Český Těšín, Třinec. , , Na základě posouzení zaslaných dokumentů budou úspěšní uchazeči pozvání k výběrovému řízení na konkrétní hodinu, o které budou informování e-mailem nebo telefonicky, Výběrové řízení proběhne na Ústředí Slezské diakonie v Českém Těšíně. , 1. kolo výběrového řízení proběhne 20. 7. 2018. Pracoviště: Slezská diakonie - rút č. těšín, Třanovského, č.p. 1758, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Veronika Nyberová, +420 731 120 262.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitelé na 2. stupni základních škol - matematika a fyzika. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vysokoškolské magisterské studium pro učitele 2. stupně., Aprobace matematika a fyzika, Způsob kontaktu: s žádostí zašlete životopis a kopii o vzdělání. Na základě zaslaných dokladů na uvedený e-mail Vás pozveme k výběrovému řízení. Pracoviště: Základní škola havířov-šumbark školní 1/814 okres karviná, příspěvková organizace, Školní, č.p. 814, 736 01 Havířov 1. Informace: Dagmar Votrubcová, +420 596 884 808.

Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 15 000 Kč

Ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách jinde neuvedení Pomocní dělníci do pekárny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme pomocné dělníky do pekárny na provoz v Havířově Bludovicích. Ranní, noční směny., , Způsob kontaktu: předem telefonicky (8:30-14:00) domluvit schůzku nebo emailem.. Pracoviště: Erpeko, a.s. - sídlo, Těšínská, č.p. 991, 736 01 Havířov 1. Informace: Renata Mikulová, +420 737 210 815;.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Orlovská nemocnice.

Problémy nemocnice i náměstí

Ilustrační foto.
24

V Beskydech silně prší, meteorologové vydali varování

S ODISkou můžete jet i RegioJetem

Cestující s dlouhodobými časovými jízdenkami ODIS mohou nově při cestách mezi Návsím a Ostravou využít také tři ranní spoje RegioJet.

Pro středoškoláky mladší 18 let je nabídka brigád mizivá

I když je polovina července a zájem středoškoláků o brigády je obrovský, jen málokdo z nich bývá úspěšný. Firmy totiž až na výjimky brigádníky mladší 18 let téměř nevyužívají.

Stařečkovi o holi nejdříve nabídl pomoc, pak ho nestydatě okradl

Karviná - Jen pár týdnů pobyl na svobodě jedenatřicetiletý recidivista, který si za oběť vybral devětasedmdesátiletého pána, navíc chodícího o holi. Příliš ale neuspěl a už dvacet minut po činu ho zadržela policie.  

Prší, ale lesy jsou prázdné. Hřiby mají přestávku

Aktuální déšť a teplé počasí láká houbaře vyrazit do lesů. Žádné velkolepé úlovky ale očekávat nelze. V červenci si podle odborníků dává příroda s hřiby přestávku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT