Svěřenci trenéra Leoše Kalvody už si společně s klubovým vedením vyhodnotili první část sezony. K čemu došli? „Prioritní bylo, že bodově to z naší strany nebylo špatné, ale měli jsme přidat o dost více bodů venku. Suma sumárum – potřebujeme posílit,“ rekapituloval už pár dní známou věc trenér karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda.


V uplynulých týdnech odehráli karvinští fotbalisté tři přípravné zápasy. Ten první s polským Jastrzebiem jim totiž odpadl. Poláci se zapomněli dostavit. Pak hráli Karvinští s Frýdkem-Místkem, který vypráskali 9:0. Soupeř ovšem přijel s řadou nových hráčů, které teprve zkoušel, takže výsledek je třeba brát s rezervou.


Druhý přípravný zápas odehrála Karviná s juniorkou Baníku Ostrava. Po poločase 0:4 vyhrála 5:4. Neskutečný obrat. „Rozdílné poločasy byly způsobeny hlavně tím, že jsme do hry nasadili řadu nových hráčů. Také my hrajeme přípravné zápasy hlavně proto, abychom vyzkoušeli několik nových tváří. Proti Baníku B jsme jich nasadili do hry hned devět, což je hodně a než si hráči na sebe zvykli, dopadl první poločas tak, jak dopadl,“ rekapituloval Kalvoda. Po prostřídání sestavy Karviná zápas s mladými baníkovci otočila na 5:4.


A jaké další změny v kádru po odchodu Rýdla lze očekávat? „Máme tady pár hráčů na zkoušce. Někteří se jeví dobře, někteří ne, tak jako tomu už obvykle bývá. Konkrétní jména po mně ještě nechtějte, s hráči a jejich zaměstnavateli jednáme. Kádr bychom každopádně chtěli posílit o čtyři hráče,“ potvrdil manažer Karviné Petr Mašlej, že bez posil to na jaře nepůjde.


Zatím totiž není jisté, zdali v klubu vydrží hostující borci jako například Macek, Richter, Bláha a další. David Gill si navíc hledá angažmá v Polsku a nejspíš se s novým zaměstnavatelem dohodne.


Také trenér Kalvoda nechtěl být sdílnější. „Nezlobte se, ale konkrétní nebudu. S řadou hráčů se ještě vedou jednání. Záleží pochopitelně také na postoji jejich mateřských klubů,“ postavil nejprve před čtenáře informační embargo Leoš Kalvoda s pouhým dodatkem, že kromě obránců se zkouší i čtyři útočníci. „Konkurence musí být na všech postech,“ objasnil kouč MFK.


Pak přeci jen pár jmen poodhalil. „Zkoušeli jsme třeba Čápa z Hranic, jenž má zkušenosti z ligového Jablonce. Byli tu i nějací Poláci a Slováci, u nich je ale problém, že pokud nejsou výrazně lepší než místní hráči, tak je zbytečné je brát. Potřebujeme opravdové posily, ne hráče, aby jen doplnili kádr,“ informoval Kalvoda.


A tak se v přípravných zápasech mihli třeba Chovanec, Maruniak, Libič, Orolín či Hoferica. Otázkou je, s kým Karvinští budou do zimní pauzy počítat a kdo v Karviné naopak nezůstane. V dosud posledním odehraném přípravném duelu porazili na umělce svěřenci trenéra Kalvody třetiligové béčko Olomouce 2:0 (góly Orolín a Opic). Kromě toho se snaží v duchu své strategie dávat karvinské vedení šanci i odchovancům klubu, takže do přípravy jsou přibráni i dorostenci MFK Kubiena, Szkuta a Michalík. A to je jedině dobře.


Karvinské hráče čeká před Vánoci ještě halový turnaj na ostravské Sareze za účasti Baníku, Vítkovic, slovenské Dubnice nad Váhom a Zlatých Moravců a maďarského Váce.