Poslední tým druholigové soutěže z Fulneku hlásí v zimní přestávce jisté problémy ekonomického rázu. Kromě toho, že má i ty sportovní. Hráči již údajně od majitele klubu pana Mročka dostali svolení jednat o svých angažmá s jinými kluby.


Jedním z těchto hráčů je i špílmachr fulneckého týmu Radek Slončík, jenž prožil nejzářivější léta své kariéry v Baníku Ostrava. „Mohu potvrdit, že se o Radka živě zajímáme, a to z jednoho prostého důvodu. Jednak je to pořád výborný hráč, a jednak potřebujeme zacelit mezeru po odcházejícím Filipu Rýdlovi, který odešel do Zlína,“ podotkl manažer karvinského klubu Petr Mašlej, sám bývalý hráč Baníku a tedy někdejší Slončíkův spoluhráč.


Na postu tvořivého záložníka vznikla po Rýdlovi, který v Karviné na podzim hostoval z olomoucké Sigmy, mezera a zkušený starší hráč typu Slončíka by ji mohl zacelit. „Radek je hráč, který může našemu týmu hodně dát, především co se týče zkušeností. A to i za cenu toho, že není tak silný v defenzivě,“ míní manažer Mašlej.


Jednání Karviné s hráčem i Fulnekem proto pokračují, vše by se mělo vyřešit během následujících čtyř dnů.


Kromě Slončíka chtějí Karvinští získat ještě několik dalších posil. „Především do obrany, která byla na podzim naší slabou stránkou. Rádi bychom aspoň čtyři hráče. Další jména po mě ale nechtějte, zatím je vše pouze ve stadiu jednání,“ nemohl být konkrétní Petr Mašlej.


Jisté tak je pouze to, že MFK získal z Německa díky Mašlejovým dobrým kontaktům na hamburský klub nadějného devatenáctiletého hráče Tchamiho, jenž prošel mládežnickou akademií Hamburku. Hervé Christian Tchami, jak zní celé jméno kamerunského záložníka, se poslední půlrok pokoušel prosadit v Polsku, kde jeho případné další působení ztroskotalo na pracovním povolení. Tchami pochází z fotbalové rodiny, jeho dva bratři působí v Bundeslize, jeden hraje za berlínskou Herthu, druhý je hráčem Hamburgeru SV. Nejstarší z bratří Joël působil dokonce pět let jako kapitán u kamerunské reprezentace.


„Získali jsme na něj tip od manažera HSV Hildebrandta, se kterým se znám z mého působení v Magdeburku. Nebude nás to stát nic a Hervé bude mít alespoň možnost se ukázat,“ popsal skvělý obchod Petr Mašlej.