Fotbalistům MFK už sice začala dovolená, vedení klubu a zvláště manažer Petr Mašlej si však na nedostatek času určitě nemohou stěžovat. „Snažíme se udělat vše pro naši záchranu v soutěži, a tak posilujeme kádr. Není to jednoduché, já osobně jsem prakticky v jednom kole,“ přiznala persona karvinského fotbalu Petr Mašlej, že si neodpočine ani během blížících se vánočních svátků.


Manažer klubu v minulých dnech zdárně zajistil start dvou zkušených borců Vladimíra Staše a Marcela Pavlíka z Fulneku. Dvaatřicetiletí slovenští fotbalisté přichází do Karviné hostovat do konce sezony a doplní tak svého parťáka Radka Slončíka, jenž zamířil z rozpadajícího se Fulneku do Karviné jako první.

Do nového roku vtrhnou hráči MFK jistojistě s pěti posilami, další jsou na cestě


Vladimír Staš, který hrával mimo jiné za Prešov a se Žilinou se dokonce stal mistrem slovenské ligy, je na postu obránce hotovým univerzálem, jelikož může nastupovat na stoperu, vlevo i vpravo. „Už s námi více než týden trénoval a určitě bude vítanou posilou,“ pochvaloval si Mašlej.


Také Marcel Pavlík má za sebou několik působišť na Slovensku, třeba Trnavu, Nitru či Banskou Bystrici. „Tím, že měli oba hráči ve Fulneku už jen půl roku před vypršením smlouvy, jsou to pro nás výhodné transfery. Na konci jara by byli volnými hráči, proto Fulnek kývnul na naši nabídku,“ poznamenal zdatný obchodník Mašlej.


Ten má v merku ještě další hráče, například útočníka Diviše či gólmana Kafku, se kterým kdysi hrával v ostravském Baníku. „S Divišem i Kafkou vedeme jednání. Ještě nevíme, jak to bude s gólmanem Blahou, který se má vrátit do Sigmy, takže musme mít připraveny další varianty. Kafka (dříve Příbram, České Budějovice – pozn. aut.) se poslední dobou pohyboval v Rakousku a Polsku, snad bychom se s ním mohli dohodnout,“ uvažuje manažer MFK.


Klub bude do začátku zimní přípravy usilovat ještě o dva útočníky a dva obránce, tedy hráče na posty, které Karvinou během podzimu tížily nejvíce. Společně se Slončíkem, Látalem a Kameruncem Tchamim jsou Staš s Pavlíkem dalšími hotovými hráči, se kterými může trenér Leoš Kalvoda počítat do zimní přípravy. „Už se to slibně rozjíždí. Konkurence musí být, zvláště když nám z kádru vypadli další tři hráči,“ informoval Mašlej.


O koho jde? První dvě jména nejsou překvapivá – David Gill odchází do Polska, Dominik Richter se vrací na Hanou. Na hostování do Třince bude ovšem uvolněn i Filip Juroszek. „S nabídkou přišel sám Třinec. Filip potřebuje hrát a u nás by moc startů asi nenasbíral. Uvolníme ho, navíc Třinec nabízí další možnosti,“ přidal novinku Petr Mašlej.


K úplnému výčtu je třeba ještě přičíst Jakuba Vávru, který se vrátil z hostování ve Frýdku-Místku, ale Karviná s ním příliš nepočítá, takže Vávra si hledá další působiště. Vypadá to na Mutěnice.