Klimco Darkovice – Premium Stonava 2:5 (1:2)


V úvodu utkání se obě družstva dostala do slibných šancí, ale domácí Štefek ani hostující Goj na brankáře nevyzráli.


Skóre se tak poprvé změnilo až v 8. minutě, kdy si Miczka narazil míč s Gojem a dostal Premium do vedení. O tři minuty později se po rohu nadvakrát prosadil Macek a hosté vedli 2:0.


Ve 12. minutě mohl přidat třetí branku Hnilo, který se ocitl sám před domácím brankářem, ale ten svůj tým podržel. V 17. minutě se domácím podařilo zásluhou Vyletělka snížit na 1:2. V závěru prvního poločasu měli hosté ještě dvě dobré příležitosti, ale ty zůstaly nevyužity.


Ve 25. minutě mohli domácí vyrovnat. „Proti tutovkám Harasima a Štefka však skvěle zakročil náš gólman Hekera,“ pochválil oporu Premia vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.


Hekerovy zákroky umožnily Stonavě zvýšení náskoku. Po nádherné akci na jeden dotek se prosadil Vlček – 1:3. Pak předvedli hezkou spolupráci Macek s Hnilem a druhý jmenovaný vstřelil čtvrtou branku Premia. Bylo rozhodnuto. „Darkovický Buchta pak korigoval, ale poslední slovo jsme měli zase my,“ pravil Havlásek.


Branky: 17. Vyletělek, 34. Buchta – 8. a 11. Miczka, 27. Vlček, 31. Hnilo, 40. Mendrok.


Premium Stonava – Goll Běloves 2:2 (0:0)


Duel s Bělovsí byl velmi dramatický. V první půli gól nepadl, ačkoliv šancí bylo požehnaně. Tu první si vypracoval důrazný Goj, ale nedokázal překonat brankáře. Běloves pak spálila supertutovku a následně brankář Hekera zakročil proti ráně Eimera z přímého kopu. Hosté byli v této fázi zápasu lepší a vytvořili si několik velmi dobrých brankových příležitostí.


V 16. minutě předvedl Hekera další nádherný zákrok, když vychytal 100% brankovou příležitost Eimera. V 19. minutě pak trefil Havrda tyč domácí branky a v zápětí zcela volný hráč hostí hlavičkoval těsně před poloprázdnou brankou, ale naštěstí pro Stonavu branku minul.


V poslední minutě prvního poločasu mohl pro změnu dostat Premium do vedení Goj, ale brankář Vacho jeho střelu vyrazil na roh.


Ve druhé půli Premium vyrovnalo hru a k vidění byla velmi kvalitní sálovka. Nejprve brankář Vacho fantastickým zákrokem zlikvidoval tutovku Hnila, poté prošel středem hřiště běloveský Havrda, ale Hekera jeho střelu chytil. Z protiútoku nebezpečně střílel Sikora, ale i hostující gólman byl na místě. Ve 32. minutě mu pomohla tyč po jemné teči Vlčka.


Neprůstřelnost vynikajících brankářů skončila ve 34. minutě poté, co Macek tvrdou střelou po zemi z pravého křídla otevřel skóre – 1:0. Jenže uběhla pouze minuta a Eimer z přímého kopu vyrovnal na 1:1. „Škoda, kdybychom drželi vedení déle, mohli jsme vyhrát i tento zápas,“ domníval se Havlásek.
Ve 38. minutě se do vyložené brankové příležitosti dostal Stachel, ale brankář Vacho fantastickým zákrokem míč vyrazil. Už se zdálo, že utkání skončí 1:1, ale v poslední minutě utkání se ještě děly neuvěřitelné věci.


Asi 40 vteřin před koncem dostal Premium do vedení Mendrok, když se znovu trefil v poslední minutě zápasu, ale ani tento gól neznamenal pro Premium tři body. Po dalších patnácti sekundách totiž neuhlídali domácí volného Havrdu, který nechytatelnou střelou vyrovnal na konečných 2:2.


„Je vidět, že sálovka je svou rychlostí velmi atraktivní. Za minutu se dají stihnout klidně i tři branky,“ podotkl Jiří Havlásek.

Branky: 34. Macek, 40. Mendrok – 35. Eimer, 40. Havrda.


Stonava: Hekera – Vlček, Stachel, Macek, Hnilo – Miczka, Sikora, Mendrok, Goj.


Další výsledky: Kroměříž – Polička 0:1, Jilemnice – Běloves 3:5, Prachatice – Větřní 0:2, Nový Bor – Neratovice 5:3, Chemcomex Praha – Klatovy 2:3, Darkovice – Jilemnice 1:1, Klatovy – Větřní 5:3, Chemcomex Praha – Prachatice 4:1, Polička – Neratovice 11:3, Kroměříž – Nový Bor 6:2.⋌(čin)