V úterý se na umělé trávě v Luhačovicích střetli ligoví fotbalisté Zlína s mužstvem MFK OKD Karviná, aby sehráli přípravné utkání před jarní částí sezony 2008/09. Trenér MFK Leoš Kalvoda znovu postavil do hry vše, co mohl. „Hráli všichni, kteří byli zdraví,“ upřesnil s úsměvem Kalvoda.


Jeho svěřenci odehráli zvláště v první části solidní part a poslední celek Gambrinus ligy přehráli. Vedoucí gól Karviné obstaral Filip Juroszek, jenž nakonec do Třince neodejde, jak se původně zamýšlelo. „Filip nastoupil přípravu u nás a zatím zůstává naším hráčem,“ upřesnil Kalvoda. Bohužel se karvinský útočník při brance zranil a následně odstoupil ze hry.


Ve druhé části domácí Zlín obrátil skóre. „Druhý inkasovaný gól byl však naprosto zbytečný. Házeli jsme aut poblíž našeho vápna, vhodili ho do šestnáctky a z následné akce soupeře dostali gól. Tohle by se nemělo stávat. Byla to laciná hrubka,“ káral trenér Karviné Leoš Kalvoda. „Ne vždy se vyplatí řešit situaci fotbalově, občas je nutné napálit balon co nejdál od vlastní brány,“ dodal.


Poločas v novém dresu už odehrála i největší posila MFK Radek Slončík, jehož trenér Kalvoda pragmaticky postavil do středu zálohy vedle Petra Dittricha, s nímž si Slončík náramně rozuměl při společném působení ve fulneckém dresu. V Luhačovicích mohli oba zavzpomínat bok po boku na předešlé časy a vzájemnou spolupráci. Tento poločas také Karvinští vyhráli 1:0. „To je pravda, ale zatím je to jen poločas a celkově druhý zápas přípravy. Jsou i jiné alternativy složení jednotlivých řad a před námi dlouhá doba na společné sehrávání. Čeká nás ještě řada zápasů,“ zakončil Kalvoda, jenž byl jinak s výkonem svých hráčů spokojen.


Tescoma Zlín – MFK OKD Karviná 2:1 (0:1)


Branka MFK: Juroszek.


Sestava MFK OKD Karviná
1. poločas:
Kučera – Hoffman, Novák, Buryán, Juska – Reichl, Dittrich, Slončík, Milosavljev – Opic, Juroszek.
2. poločas: Hájek – Hoffman, Čeman, Brezničan, Juska – Diviš, Dittrich, Pavlík, Milosavljev – Sourada, Mišinský.