Navázali tak na podařená vystoupení proti ligovým celkům Zlína a hlavně Olomouce. I když výsledky proti těmto týmům nebyly nic moc (1:2 a 3:3), herně se Karvinští ligovým soupeřům vyrovnali a v prvních poločasech byli dokonce lepší!


„Dneska jsme potvrdili náš výkon z Olomouce. I když tam jsme měli vyhrát, vést pět minut před koncem 3:1 a ještě to pustit, to je trestuhodné. To se nám snad v soutěži nestane,“ připomněl zbytečnou remízu se Sigmou kouč Karviné Leoš Kalvoda.


Ten si dnešní výkon svých svěřenců pochvaloval. „Kéž by nám to vydrželo až do mistráků. Na druhou stranu jsem možná trochu znepokojen, protože je začátek přípravy a my hrajeme dobře. Asi musím přitvrdit v trénincích,“ zasmál se vtipálek z Hané.


Pak hned dodal, že když budou hráči nadále přistupovat k zápasům tak jako dosud, když nic neošidí a předvedou vysoké nasazení, bude spokojenost panovat pořád. „A dnes jsme zlepšili i koncovku,“ přidal další pozitivum.


Kalvodu hlavně potěšilo čisté konto. „Jde o to, aby hráči v obraně zůstali poctiví, dřeli a nevymýšleli zbytečnosti. Dneska tam třeba Novák zase vyráběl malou domů, či co to bylo. To se ale musí řešit jednodušeji. Jinak jsem spokojen,“ zopakoval kouč MFK.


Ten po duelu se Sigmou vytkl hráčům hrubky v defenzivě a ti si je vzali k srdci. „Dnes to bylo zodpovědnější. Herně se posouváme kupředu,“ pochvaloval si Kalvoda, který sice nadále zkouší míchat sestavami a dává příležitost všem, ale v hlavě už mu základní sestava krystalizuje.


„Dá se říci, že tak šest, sedm postů v sestavě už je jistých. Jména vám pochopitelně neřeknu, hráči stále bojují o místo. Navíc je poměrně brzy prozrazovat něco bližšího. Je před námi ještě dlouhá doba, mohou přijít zranění,“ konstatoval karvinský trenér.


Nicméně oproti letní přípravě před půlrokem je v klubu poznat výrazný posun kupředu v otázce složení kádru. „Tuším kam míříte a je to pravda. V letní přípravě bylo v kádru množství hráčů, ale neměli potřebnou výkonnost. Teď máme celkem vyrovnaný kádr a o to nám s vedením klubu v zimě šlo především. Vytvořit tým, kdy každý hráč v sestavě může být nahrazen jiným, aniž by se to promítlo na výkonu celku. Konkurence musí být. Teď se ještě zvýší v útoku příchodem Kamerunce Tchamiho a tím bychom měli mít kádr de facto uzavřen,“ vypočítával Kalvoda.


Nevyřešený otazník tak visí jen nad skladbou gólmanů. Hájek a Kučera – to jsou jen dvě jména. „Potřebuji tři,“ upozornil Leoš Kalvoda. Příchod zkušeného Kafky, o němž se hovořilo celkem nahlas, nevyšel. České Budějovice za něj chtěly příliš hodně peněz.