Černým koněm Refotal Cupu se stává Dolní Lutyně

Třetí kolo fotbalového turnaje Refotal Cup na umělé trávě v Albrechticích přineslo vítězné tažení Dolní Lutyně, která společně s Orlovou vede tabulku. Slávisté dokonce ještě neinkasovali a kdo ví, zdali vůbec inkasují. V městském derby vyhráli fotbalisté Českého Těšína nad svými polskými kolegy 2:0. Nejvíce branek padlo opět v zápase pořádajících Albrechtic. Na jejich zápasech se diváci nenudí.


Sokol Dolní Lutyně – Karet Bystřice 3:0 (2:0)
Hráčům Dolní Lutyně znovu znamenitě vyšel úvod utkání, kdy během deseti minut rozhodli o svém vítězství. Stejně jako před týdnem proti Albrechticím se dvakrát trefili a zápas už pak dotáhli zdárně do konce. Stávají se překvapením turnaje.
Branky: Závacký, Figura, Zuček.


Slavia Orlová – Lokomotiva Petrovice 4:0 (0:0)
Petrovice se proti favoritovi Refotal Cupu statečně držely celý poločas. Zlomovým okamžikem se stala minela nejzkušenějšího hráče Lokomotivy Smětáka, který neodkopl kousek za šestnáctkou míč, Věčorek mu jej vzal a zakončil. Hrdina pak přidal po rohu další gól a hra Lokomotivy se zbortila.
Branky: A. Věčorek, Hrdina, Z. Kadlčák, Kopel.


IRP Český Těšín – Piast Cieszyn 2:0 (1:0)
Městské derby se neslo ve znamení vyrovnaného boje s minimem šancí. Český Těšín však dvě svoje využil a proto zaslouženě vyhrál. Hráči předváděli příkladné nasazení a bojovnost než technické umění a fotbalovost. Poláci zatím na turnaji jako jediní marně hledají klíč k bráně soupeře.
Branky: Zábelka, Rác.


Baník Albrechtice – DF Horní Suchá 3:3 (0:2)
Malé derby začali lépe Sušané, kteří se proti kombinované sestavě Baníku ihned dvakrát prosadili. Za domácí musel nastoupit dokonce kouč Tomáš Červenka. „Máme nemocné hráče, před zápasem navíc další dva skolila chřipka, takže jsem musel na plac,“ vysvětlil Červenka. Suchá se ze svých prvních dvou šancí dvakrát trefila, pozornost si zaslouží zejména pěkná střela Přívary ze dvaceti metrů do vinklu.
Domácí si o přestávce řekli, jak na to a pak měli až do konce navrch. Otevřeli obranu, vytáhli se a srovnali, když i přímý kop Wojtyny skončil v šibenici. Po chybě Čuboka však dala Horní Suchá třetí gól a směřovala ke třem bodům. Alespoň jeden pak pro domácí dvě minuty před koncem zachránil Vágner. „Divákům se zápas musel líbit. Přišlo jich stopadesát, viděli pěkné branky i hru,“ hodnotil nejlepší zápas dne kouč Albrechtic.
Branky: Wojtyna, Novák, Vágner – Přívara, Voháňka, Jeziorski.


Příští kolo – sobota 31. 1.: Dětmarovice – H. Suchá (8.30), Albrechtice – Petrovice (10.05), Cieszyn – Bystřice (11.40), Orlová – Český Těšín (13.15), Dolní Lutyně volno.

Tabulka:
1. Orlová 3 3 0 0 11:0 9
2. Dolní Lutyně 3 3 0 0 8:39
3. Český Těšín 3 2 0 1 5:5 6
4. Horní Suchá3 1 2 0 7:4 5
5. Dětmarovice 2 1 0 1 3:5 3
6. Albrechtice 2 0 1 1 5:6 1
7. Cieszyn 3 0 1 2 0:5 1
8. Petrovice 2 0 0 2 1:6 0
9. Bystřice 3 0 0 3 2:8 0