Letošní ročník druhé soutěže v Karvinské futsalové Refotal lize byl nezvykle dramatický. Hned šest týmů bojovalo v posledním kole o postup do vyšší soutěže.


V úvodním turnaji nastoupil první adept – Intevo (bývalý Ajax). Jenže hned ve druhém duelu jej nachytal na hruškách průměrný Dakol a bylo po nadějích.


V dalším turnaji zkolabovalo pro změnu Bistro K.O. Na úvod prohrálo, pak sice bralo tři body po vítězství nad nejpropustnější obranou soutěže ze Zama systému, ale to už hráči museli vědět, že s postupem je amen.


Tím se otevřela šance pro dosud vedoucí La Cervezu. Ta však měla přesně podle předpokladů s houževnatými soupeři bojujícími o záchranu hodně starostí. Vigo porazila nejtěsnějším poměrem jaký existuje, bez branek se rozešla se Slezanem. V posledním duelu La Cerveza porazila Excalibur a mohla začít slavit.


O tom, kdo se k ní připojí, se rozhodlo v závěrečném turnaji, kdy se střetli hned tři postupoví abonenti – Restaurace Brandýs, Drings After a Sun Café. Druzí dva se de facto odepsali hned na startu, když jejich vzájemný duel skončil remízou.


Brandýs nad posledním Siadem nezaváhal a vytvořil si náskok. Pak porazil Siad i tým Drings After a bylo jasné, že Sun Café musí v dalším klání zvítězit. To se mu v utkání proti Brandýsu nepovedlo a mohlo to zabalit. Brandýs pak v duelu proti Drings After remizoval a Drings měl s postupem také utrum.
Stejně napínavé to bylo na opačném pólu tabulky. Siad a Zama systém byli první odpadlíci a čekalo se, kdo ze čtveřice Veterán team, LM Steel, Slezan a Vigo, je doplní. Veterán Team ve svém turnaji bojoval, vyválčil tři body, tedy slabší průměr. Mohl se však utěšovat tím, že další týmy hrály mezi sebou.


Druhý do party – LM Steel – si vedl ještě lépe. Hned na úvod překvapivě porazil Bistro, pak remizoval s Mobilkou, čímž dohnal Veterány a záchranu jistil debaklem Zama systému.


Veterán Team tak čekal na to, jak si povedou Slezan a Vigo. Slezan nejprve vykřesal jiskřičku naděje remízou s Excaliburem, zatímco Vigo těsně podlehlo La Cerveze. Další zápasy obou zainteresovaných týmů dopadly smírně, čímž bylo jasné, že sestupuje Vigo. Slezan však ještě potřeboval ve vzájemném utkání nad Vigem vyhrát, aby se zachránil na úkor Veterán Teamu, a to se mu po výsledku 4:0 také povedlo.


Výsledky II. ligy: Intevo – Vital Trend 1:0, Veterán Team – Dakol 1:3, Intevo – Dakol 0:2, Veterán Team – Vital Trend 4:0, Intevo – Veterán Team 1:0, Dakol – Vital Trend 4:2, LM Steel – Bistro K.O. 3:2, Zama systém – Mobilka 1:2, LM Steel – Mobilka 2:2, Zama systém – Bistro K.O. 2:4, LM Steel – Zama systém 10:2, Mobilka – Bistro K.O. 2:2, La Cerveza – Vigo 1:0, Excalibur – Slezan 1:1, La Cerveza – Slezan 0:0, Excalibur – Vigo 3:3, La Cerveza – Excalibur 3:1, Slezan – Vigo 4:0, Drings After – Sun Café 2:2, Restaurace Brandýs – Siad 3:0, Drings After – Siad 7:1, Restaurace Brandýs – Sun Café 4:2, Drings After – Restaurace Brandýs 1:1, Siad – Sun Café 2:2.