Za domácí už odehrál celé utkání Kamerunec Tchami. „Na to, že s námi absolvoval dva tréninky, z toho jeden kondiční, se jevil docela dobře. Hlavně ve druhé části už se rozehrál a dobře podporoval útok,“ ocenil hru mladého fotbalisty, kterého do týmu sám přivedl, manažer MFK Petr Mašlej.


Zdá se, že angažování kamerunského reprezentanta bude dobrý tah. „Až si zvykne, adaptuje se na české poměry a lépe si porozumí se spoluhráči, mohl by být výraznou posilou. Ne nadarmo je v olympijském týmu Kamerunu,“ připomněl Mašlej.


Karvinští odehráli proti Polákům povedený zápas. Utkání doprovázela bezpečností opatření. Zesíleny byly pořádkové služby včetně policistů, i polských. Po předchozích neblahých zkušenostech s fanoušky Bielsko-Bialy, kreří tropili ve městě a cestou do Karviné neplechu a také po incidentu v Opavě, kde řádili fandové Gliwic, to zřejmě bylo třeba.


V první půli měli domácí navrch mírně, ve druhém značně. Kamerunec Tchami se totiž potřeboval sžít s týmem i během utkání a po přestávce už jeho spolupráce s ostatními byla viditelnější. V polském dresu se zase mihli Gill s Vávrou. Po první brance Opice, jemuž na hlavičku krásně nahrál mladý Jursa, nebylo co řešit. Gól do šatny domácí uklidnil a po přestávce přidali ještě další tři. A opět se trefili kanonýři této přípravy – Juska s Mišinským. Ten dal dokonce dva góly, ačkoliv nastoupil jen na poločas. „Zatím jim to pálí, mohli by si střeleckou formu podržet i do mistráků,“ byl spokojen kouč Kalvoda.


Co se týče dalších personálních změn v kádru – Karvinští pustili do třetiligového slovenského Púchova Františka Brezničana, do třetiligového Zábřehu Tomáše Knötiga a kontrakt ukončili s Patrikem Mikem, jenž podzim strávil na hostování v Petrovicích. Kde však bude Miko působit, není známo. Údajně i jej zkoušelo polské Jastrzebie. Další hráči, kteří v petrovické Lokomotivě z Karviné hostovali, tedy Šuster, Urban a talentovaní dorostenci, jsou nadále hráči MFK.


MFK OKD Karviná – GKS Jastrebie 4:0 (1:0)
Branky:
Mišinský 2, Opic, Juska
Karviná: Kučera – Hoffmann (46. Reichl), Čeman, Buryán (46. Novák), Staš – Jursa (46. Diviš), Pavlík (46. Dittrich), Juska – Tchami – Opic, Sourada (46. Mišinský).