Zimní příprava je v plném proudu. Co od ní očekáváte?
Od přípravy očekáváme tradiční hodnoty, to znamená dobrou fyzickou i technickou přípravu jednotlivých hráčů a samozřejmě souhru a taktickou přípravu jednotlivých celků, protože Slavia to není jen první tým dospělých, ale také mládežnická družstva. Vše pak pilujeme a testujeme v přípravných utkáních. Před letošní sezonou jsme si dali velmi náročné a konkrétní cíle, které po podzimní části nejsou utopií. Ukazuje se, že jestli jaro výsledkově naváže na podzim, mohli bychom je splnit. Mezi naše nejdůležitější cíle patří postup dorostenců i starších žáků do vyšších soutěží. Obě družstva jsou v současné době na prvních místech svých tabulek, zejména dorostenci s velmi solidním náskokem. Muži mají za cíl umístění do pátého místa. Ve velmi silné soutěži by to byl solidní počin.


Na plnění takto náročných úkolů, především u divizního mužstva, je zapotřebí posilovat kádr. Plánujete nějaké posily?
Naše podzimní účinkování v divizi bylo velmi úspěšné a i po náhlém odchodu trenéra Čopjaka do polské ligy se vytvořil kolem jeho asistenta Jadrného, který převzal funkci hlavního trenéra, výborný kolektiv. Proto naším cílem je snaha udržet tento tým pohromadě. Jednáme s mateřskými celky hráčů, jimž skončilo hostování o prodloužení angažmá ve Slavii i na jaře. Vedle toho budeme zkoušet další, hlavně mladé hráče, ať už z našeho dorostu nebo i z okolních kvalitních základen.


Podle dostupných historických pramenů by mělo uplynout letos právě 80 let od založení vašeho fotbalového klubu. Chystáte nějaké oslavy?
Nejvhodnějším dárkem pro klub by byl postup žáků i dorostenců do vyšších soutěží. Jako výbor jsme se rozhodli připomenout si toto kulaté výročí vydáním almanachu, kde budou připomenuty nejen nejvýznamnější mezníky v historii klubu, ale bude tam dáno i slovo pamětníkům, bývalým i současným hráčům, funkcionářům a dalším osobnostem. Po skončení jarní části bychom rádi uspořádali pro naše příznivce exhibiční fotbalové utkání spojené s oceněním některých osobností a dalším sportovním programem.


Zlepší se konečně zázemí klubu v oblasti hracích ploch?
Po několika letech marných pokusů se nám prostřednictvím města Orlové podařilo získat finanční prostředky na rekonstrukci škvárového hřiště. V současné době je v běhu výběrové řízení na realizátora této rekonstrukce. Vlastní stavba by měla být zahájena v dubnu a ukončena v letních měsících. Za tyto přibližně čtyři měsíce na současném škvárovém hřišti bude vybudováno hřiště s umělou trávou třetí generace, umělým osvětlením a oplocením za téměř sedmnáct milionů korun, z nichž jsme více než 90 procent získali z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

To je určitě výborná zpráva. Chystáte do tohoto programu nějaké vlastní novinky?
Myslím si, že otevření této umělé plochy bude poměrně významným mezníkem v historii klubu, ale zejména obrovským kvalitativním skokem v přípravě pro mládežnické složky. Zejména pro místní děti to děláme především. Další novinky se plánují až po určité době, až bude projekt realizován. Slavnostní otevření hřiště bychom však rádi stihli zahrnout do rámce našich oslav k výročí vzniku klubu.


Mistrovská utkání začínají až za dva měsíce, přesto chystáte už v této době něco nového pro diváky a příznivce klubu?
Výbor projednává hned několik změn v organizaci utkání. Snaha je zvýšit informovanost příznivců o dění v klubu i mistrovských utkáních, abychom zvýšili i počty diváků. Mimo jiné chceme využít i nových informačních prvků města, jako je například nové městské televizní vysílání. S hráči divizního mužstva jsme se pro jaro dohodli i na změně hrací doby, a to na sobotní odpoledne. Uvidíme, zda tento krok přinese i větší počet diváků.


Co byste chtěl vzkázat příznivcům klubu a orlovským divákům?
Určitě to, aby si o víkendech našli cestu na náš stadion Na Stuchlíkovci. Hraje se tu momentálně dobrý fotbal a hráči všech našich celků se budou snažit podávat i v jarní části sezony kvalitní výkony a předvádět atraktivní kopanou, která by mohla být tou nejlepší pozvánkou.