Karvinští odjížděli k utkání po náročných fyzických trénincích. „Kluci dostali zabrat. Herní přípravu s kondiční budeme střídat ještě do konce příštího týdne. Pak už bude příprava zaměřena na herní stránku. Na soustředění v Nymburce se budeme věnovat technicko-taktickým prvkům,“ přiblížil Kalvoda.


„Na samotném soustředění a po něm už by snad mohly být k dispozici i kvalitní přírodní terény, na které bychom se chtěli aspoň ve dvou případech dostat,“ zadoufal pak kouč karvinských fotbalistů.


Jeho svěřenci v Ružomberku dvacet minut tahali únavu z nohou, pak se ale rozehráli a ve druhé půli už slovenského druholigového soupeře k ničemu nepustili. Na zasloužených 1:1 vyrovnával ve druhé půli Marcel Pavlík poté, co o přestávce vystřídal v záloze mladého Jursu.


Trenér Kalvoda provedl ještě další čtyři změny, mimo jiné si šel na poslední čtvrthodinku zachytat dorostenecký gólman Stach.


V sobotu čeká hráče další přípravné utkání. Doma hostí od 10.30 hodin celek HFK Olomouc. „Olomouc se v přípravě nechtěla utkávat s dalšími druholigovými kluby, ale my už máme oba vzájemné zápasy soutěže odehrány, takže na naši nabídku kývla,“ vysvětlil Kalvoda.


Ten si jinak pochvaluje přístup svých hráčů k přípravě. „Je vidět, že to berou vážně a také tak k tomu přistupují. Konkurence v týmu se zvýšila, takže hráči poctivě makají. Hlavně, aby se nám vyhýbala zranění,“ přeje si lodivod karvinského mužstva a připomněl Milosavljevův zlobivý kotník, díky němuž se mladý Srb už skoro tři týdny nedostal do přípravy a také pošramocené Látalovy vazy v koleni.


MFK Ružomberok B – MFK OKD Karviná 1:1 (1:0)
Branka MFK:
67. Pavlík.
Karviná: Kučera (75. Stach) – Hoffmann, Novák, Buryán, Čeman – Diviš (46. Reichl), Dittrich, Jursa (46. Pavlík), Tchami (46. Juska) – Opic, Mišinský (46. Sourada).