Svěřenci trenéra Leoše Kalvody si momentálně na nedostatek práce nemohou stěžovat. Tréninkový režim je neúprosný. „Hrajeme hodně přípravných utkání, do toho výběhy, posilovna, nabírání fyzičky. Věnujeme se spoustě cviků, příprava nesmí být jednotvárná, musí vypadat tak, aby to hráče bavilo,“ pravil kouč Karviné.


No a jeho hráče zimní dril zatím skutečně baví. Kromě toho, že vyhrávají (a v poslední době i s nulou na kontě obdržených branek), si najdou čas i na legrácky. Momentálně zkrátka panuje v karvinském táboře pohoda.


Přispěl k ní i výkon a výsledek zatím posledního přípravného utkání Další soupeř, tentokrát HFK Olomouc, si totiž z Karviné odvezl vysokou porážku 0:3. Hanáci přitom v mistrovské soutěži obrali MFK o plných šest bodů (2:0 a 4:2). Tentokrát se radovali Karvinští. A nutno podotknout, že zcela zaslouženě.


Od úvodních minut měli na umělé trávě v komplexu Městského stadionu v Karviné-Ráji jasně navrch a soupeř se jen rozhlížel, kde to je a co má dělat. Po poločase se rozhlížet přestal, neboť bylo jasné, že s výkonem, který domácí předváděli, bylo o výsledku rozhodnuto.


„Dneska jsme narazili na kvalitního soupeře, ale kondičně i fotbalově jsme ho prostě přehráli,“ byl spokojen trenér Kalvoda. O lepší připravenost v oblasti fyzické se Karvinští opravdu opírali a tento fakt se jistě karvinskému kouči zamlouval, stejně jako skutečnost, že jeho tým už potřetí v přípravě udržel čisté konto.


„Sice je to jen příprava, ale určitě to potěší. Svědčí to o tom, že v zimním období se hráči skutečně poctivě připravují, zodpovědně přistupují k tréninku a zápasům a výsledky jejich úsilí jsou znát. Hrajeme poměrně dost přáteláků, aby nám už vykrystalizovala základní sestava. Nějaký nástřel v hlavě delší dobu nosím, ale jsou to jen obrysy. Definitivně jasno bude po soustředění v Nymburce, kam o víkendu odjíždíme,“ podotkl Kalvoda.


Tomu udělala radost i úspěšná koncovka. „Vlastně v každém utkání zimní přípravy jsme se prosadili a to jsme neměli za soupeře žádné slabé týmy. Až na Bielsko-Bialu to jsou všechno prvoligové nebo druholigové kluby,“ dodal Kalvoda.


MFK OKD Karviná – HFK Olomouc 3:0 (2:0)
Branky:
Opic 2, Mišinský.
Karviná: Kučera – Hoffmann, Michalík, Buryán, Juska – Reichl (46. Diviš), Dittrich, Pavlík (46. Tchami), Jursa (46. Kubiena) – Sourada (30. Opic), Mišinský.


Další přípravu sehrají fotbalisté MFK OKD tuto středu 11. února od 14 hodin se Skoczowem.