Jejich prvním soupeřem bude v neděli Baník Most, jenž na úvod jara prohrál s dalším sestupovým adeptem z Vítkovic.


Vlastně všechny ostatní výsledky Karviné v boji o záchranu nenahrály. Sparta B, Vítkovice, Slovácko i Třinec vyhrály. „My si takhle otázku neklademe. Máme kvalitní tým, takže o záchraně se nebudu vůbec bavit. Proto se také v neděli ani nebudeme pídit po výsledcích ostatních zápasů. Jedeme si po vlastní linii,“ nastínil své představy trenér karvinských hráčů Leoš Kalvoda.


Díky tomu, že v minulém kole měl jeho tým volno, mohl sledovat zápas mosteckých hráčů ve Vítkovicích, kde Severočeši prohráli 1:2. „Most je velmi kvalitní ve hře směrem dopředu. Naopak v obraně je zranitelnější. Je však také dobře poskládaný a atleticky skvěle vybavený. Nebezpečný je především hráč tmavé pleti Oboya,“ postřehl Kalvoda.


Jeho svěřenci dokázali na podzim doma Most porazit, proto si věří i nyní. „Nějaký bodík bychom přivézt mohli. Mužstvo je nažhavené, hrajeme venku a nemusíme být svázani nervozitou. Z hlediska psychiky bude uvolněnější atmosféra,“ domnívá se Leoš Kalvoda.


Jediné, co jej trápí je fakt, že tým stále ještě nemohl trénovat na přírodní trávě. „Počasí je pořád špatné, trénujeme jen na umělce. V sobotu večer se v Mostě snad dostaneme na normální trávu,“ doufá Kalvoda.


Karvinští v týdnu sehráli přípravný duel se slovenskými Moravany. Branka v něm nepadla. Zato si zdravotní problémy přivodili oba forvardi Opic se Souradou…


V době, kdy budou karvinští hráči nastupovat k utkání, budou již znát výsledky ostatních zápasů, především dvou stěžejních v boji o udržení, a sice Třinec – Sparta B a HFK Olomouc – Slovácko. Pak se ukáže, jak silný je karvinský tým psychicky. „Ale to samé platí i o Mostu. Když tam vyhrajeme, stáhneme soupeře do spodní části tabulky,“ plánuje Kalvoda.


Domácí doufají, že jim štěstí přinese mostecký rodák Josef Masopust, jenž se chystá provést slavnostní výkop nedělního mače. Vicemistr světa z Chile a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 1962 oslavil nedávno 78. narozeniny.