V sobotním semifinále, hraném v Heřmanově Městci, podlehli sálovkáři Stonavy v obou utkáních famózně hrající Poličce, když svému soupeři nedokázali za 80 minut hry vstřelit ani jednu branku!


Celkové skóre je pro Premium až příliš kruté a ne zcela odpovídající průběhu hry, ale bez vstřelené branky se vyhrát nedá, takže postup Poličky do finále byl zasloužený. Premiu citelně chyběli zranění Galuška se Stachelem a do Anglie se vrátivší Lalák. Navíc hned ve druhé minutě prvního utkání musel ze hry pro zranění kolene odstoupit také Vlček.


V nedělním utkání o 3. místo se v Heřmanově Městci Premium přeci jen radovalo. Běloves však zdolalo až v prodloužení 5:3, když po většinu zápasu dotahovalo náskok soupeře. Získalo tak bronzové medaile. Ve velmi dramatickém finále zvítězila Polička nad Kroměříží 2:1 a získala svůj druhý mistrovský titul.


Semifinále play off

Novabrik Polička – SC Premium Stonava 2:0 (1:0)


Utkání začalo opatrně, žádný tým nechtěl udělat chybu. Odvážnější byla Polička, ale své první tři šance nezužitkovala. Výtečný byl brankář Hekera. Pak se na druhé straně vyznamenal gólman Poličky, který dokázal vyrazit nepříjemnou Mendrokovu střelu.


Následně přišel rozhodující okamžik celého utkání a možná i celého semifinálového duelu. Po souboji ve stonavském brankovišti upadl Miczka tak nešťastně, že se dotkl míče rukou a Polička dostala možnost zahrání pokutového kopu. Šmeral nedal brankáři Hekerovi nejmenší šanci – 1:0.


„Bohužel hned v úvodu druhého poločasu jsme zaspali a rychlý brejk Poličky nás stál druhý gól. Pak jsme sice zvýšili aktivitu, ale soupeř bránil skutečně impozantně,“ hodnotil druhou půli vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.


Branky: 13. z pen. Šmeral, 22. Kučera.


Stonava: Hekera – Miczka, Sikora, Dorozlo, Goj – Hnilo, Vlček, Mendrok – Poláček.


SC Premium Stonava – Novabrik Polička 0:4 (0:1)


Do druhého utkání nastoupilo Premium s velkým odhodláním nepříznivý vývoj semifinále zvrátit. Zápas se proto hrál s obrovským nasazením všech aktérů.


Premium zatlačilo Poličku do defenzivy, ale stále se nemohlo prosadit do brankové příležitosti přes bezchybně pracující obranu soupeře. Naopak Polička využívala tlaku Premia k nebezpečným protiútokům a jeden takový využil Dostál.


Stalo se tak chvíli před tím, než Dorozlo trefil během chvilky nejprve levou a pak i pravou tyč branky Poličky. „Měli jsme i trochu smůly,“ povzdechl si Havlásek.


Premium nicméně nadále pokračovalo v náporu a hrálo stále ve vysokém tempu. To platilo i o druhé půli, v níž se soupeř zabetonoval před vlastní brankou a číhal na kontraútoky. Ve 25. minutě zahrál neúmyslně rukou před svou brankou Dorozlo a Polička kopala penaltu. K jeho zahrání si míč postavil opět Šmeral, ale fantastický brankář Hekera tentokrát jeho střelu kolenem vyrazil!


S přibývajícím časem a s neměnícím se obrazem hry se naděje Premia zmenšovaly. Když pak ve 34. minutě přidal druhou branku Poličky Novák, bylo rozhodnuto a obrana Premia pak ještě dvakrát inkasovala.


Branky: 12. a 38. Dostál, 34. Novák, 37. L. Král.


Stonava: Hekera – Miczka, Sikora, Dorozlo, Goj – Hnilo, Poláček, Mendrok.


Druhé semifinále: Goll Běloves – Vokno Kroměříž 2:5, Vokno Kroměříž – Goll Běloves 5:3.


Utkání o 3. místo

Goll Běloves – SC Premium Stonava 3:5 po prodl. (2:2, 3:3)


V duelu dvou zklamaných semifinalistů se příliš nebránilo. Utkání začalo svižně a ze strany Premia i nekoncentrovaně. Už ve druhé minutě využila Běloves Eimerem brejk tří na jednoho a dostala se do vedení. O dvě minuty později však vyrovnal Dorozlo na 1:1.


V 9. minutě využila Běloves velké hrubky Premia v rozehrávce, Eimer šel sám na brankáře Hekeru a nedal mu šanci – 2:1. Poté se do šancí dostalo opět Premium. Dorozlovu dělovku i následnou dorážku Goje gólman Bělovsi skvěle vyrazil. V 15. minutě Goj netrefil prázdnou branku. Vše si vynahradil v poslední minutě první půle, když zužitkoval přihrávku Poláčka – 2:2.


Po obrátce přicházely další šance na obou stranách. Miczkovu ránu gólman Bělovsi skvěle zlikvidoval a z následného protiútoku Srkal potřetí převážil skóre na stranu Bělovsi. Stonava se nevzdávala.


Ve 36. minutě nevyužil velkou příležitost Hnilo. Vyrovnat se Stonavě podařilo tři minuty před koncem, kdy zatáhl míč po levém křídle Sikora a jeho přihrávku poslal do sítě Goj – 3:3. A jelikož se do konce utkání už žádnému týmu nepodařilo skórovat, dospěl zápas do prodloužení.


V něm hned v první minutě předvedli Stonavští nádhernou akci, na jejímž konci stál Hnilo, a dostal Premium poprvé v utkání do vedení. Běloves mohla ve 44. minutě vyrovnat, ale Sikora na poslední chvíli odkopl míč před prázdnou brankou do bezpečí. Ve 46. minutě zápas definitivně rozhodl svou třetí brankou Goj, kterého před prázdnou brankou našel Mendrok.


„Běloves pak už neměla na zvrat síly, takže jsme obhájili bronzové medaile z minulého ročníku,“ poznamenal Jiří Havlásek.


Branky: 2. a 9. Eimer, 26. Srkal – 20., 37. a 46. Goj, 4. Dorozlo, 41. Hnilo.


Stonava: Hekera – Miczka, Sikora, Dorozlo, Goj – Hnilo, Poláček, Mendrok.


Finále: Novabrik Polička – Vokno Kroměříž 2:1