BANÍK MOST – MFK OKD KARVINÁ 1:0 (1:0)


První poločas byl opatrný z obou stran. Nikdo nechtěl udělat první chybu, a tak se dlouho na hřišti nic nedělo. Veškeré střely, směřující na branky, byly buď zblokovány, anebo šly vedle.


Větší aktivita byla na straně mosteckých exligistů. Gólman Kučera si hravě poradil s přímým kopem Schuta, s dalšími závary mu pomohla obrana.
Ve 27. minutě přišel jediný gól utkání. Po rohovém kopu se Kučera nechal přehlavičkovat nevysokým Štumpfem a ten hlavou rozvlnil síť – 1:0.


O pár chvil později se Kučera jen ohlédl za střelou Fraňka, která skončila těsně vedle jeho tyče. Ve 35. minutě už Kučera výborně zasáhl, když sebral míč z kopačky agilního Fraňka, jehož do úniku poslal Diego.


Karviná ožila až v závěru první půle. Juska si zaběhl za mosteckou obranu, dostal přesný pas, jenže z úhlu branku minul.


„První půle byla z naší strany ustrašená, měli jsme být aktivnější. Po přestávce jsme náš herní projev rapidně zlepšili. Tady mohu být s výkonem spokojen, naopak z výsledku jsem zklamán. Když nedáme góly, těžko můžeme vyhrát,“ smutnil po zápase karvinský trenér Leoš Kalvoda.


Narážel tím na zahazování šancí, které jeho svěřenci ve druhé části předvedli. Hned na začátku druhé půle byl Karviné upřen podle všeho regulérní gól. Jursa vyhrál hlavičkový souboj, balon do sítě procpal aktivní Opic, ale sudí Hrubeš odpískal faul na zadáka hostů ze strany Jursy. „Nevím no… Mě se to zdálo jako běžný hlavičkový souboj,“ ušklíbl se Kalvoda.


Jeho svěřenci však pokračovali v aktivní hře a domácí přehrávali. Po rychlém výpadu centroval Mišinský na úplně volného Opice, ten ale trestuhodně minul odkrytou bránu. V 52. minutě zasahoval mostecký brankář Paleček po hlavičce Buryána. Po hodině hry o pár čísel přestřelil jeho svatyni Mišinský a pak napálil Pavlík v další slibné možnosti pouze mosteckého gólmana. V té době bylo vyrovnání na spadnutí a Most hrozil spíše z brejků. Jeden takový zahodil Diego.


S blížícím se koncem tlak Karviná narůstal. Hostující záloha, dirigovaná Slončíkem, vymýšlela nové a nové výpady, ale koncovka se nedařila. V samotném závěru přišly dvě obrovské šance. Pět minut před koncem nejprve o fous nedosáhl na střílený centr Opic a Mišinský už z úhlu trefil jen boční síť.


V poslední minutě pak Čeman krásně prošel po levé straně, zpětnou přihrávkou našel Mišinského, ale ten z voleje minul mosteckou branku.


Oproti podzimním střenutím na hřištích soupeřů předvedla Karviná zlepšený herní projev. Silného soupeře dokázala doma ve druhém poločase přehrát, škoda zaspané první půle. „Ke spokojenosti nám chyběl gól. To, co se dařilo v zimní přípravě, musíme teď převést do mistráků. Musíme střílet branky,“ burcoval své hráče trenér Kalvoda.


„Pro nás je to nesmírně důležité vítězství. Vydřeli jsme jej, to nepopírám. Tři body jsme potřebovali jako sůl,“ prohlásil lodivod domácího Mostu Robert Žák.


Branka: 27. Štumpf. Rozhodčí: Hrubeš, žluté karty: Diego – Novák, Jursa, Buryán, Sourada, diváci: 1 560.


Karviná: Kučera – Staš, Novák (81. Ficek), Buryán, Čeman – Pavlík, Slončík, Jursa (59. Sourada), Juska (59. Milosavljev) – Opic, Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.


Další zápas hraje Karviná v sobotu s Třincem.