MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 4:1 (2:0)


Domácí měli začátek z říše snů. Uběhlo šest sekund, když se do vápna z levé strany procpal Srb Milosavljev a jeho tečovaný pokus zaplachtil do sítě – 1:0. „Takový začátek nám nesmírně pomohl. Musel bych hodně lovit v paměti, abych si vybavil, kdy jsem někdy něco podobného zažil,“ podotkl po utkání karvinský kanonýr Martin Opic.


Ten pak po třech třineckých pokusech, z nichž však jen jeden mířil mezi tyče, přidal druhý gól a šlo se do kabin. „Byl to pro nás nesmírně důležitý zápas. Potřebovali jsme se odpoutat ode dna tabulky, takže na psychiku nic moc,“ dodal Opic.


Karvinský kanonýr přidal v 58. minutě třetí gól a o deset minut později jej napodobil i Mišinský, zimní posila z Baníku Ostrava. „Když děláme v obraně takové triviální chyby, tak se pak nemůžeme divit, že tolikrát inkasujeme,“ zlobil se na své hráče trenér třineckého mužstva Erich Cviertna.


Dílčí radost mu udělal jen Fizek jenž korigoval na konečných 4:1. „Protrhli jsme střeleckou smůlu a teď už si můžeme jen přát, abychom v podobně úspěšné útočné činnosti pokračovali i nadále,“ byl po utkání maximálně spokojen trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Ten před zápasem řešil rébus, koho narychlo nasadit do sestavy, protože při předzápasové rozcvičce se mu zranil Novák. "Bylo několik možností, ale rozhodl jsem se pro mladého Jursu. Ten se v tréninku taky cpe často dozadu, tudíž dneska dostal prostor," smál se Kalvoda.

Ze začátku mu ale do smíchu moc nebylo. "Byly tam situace, kdy měl Jursa na lajně v pravém beku problémy se Zbončákem. Pak se ale oklepal a součinnost obranné řady byla dobrá," pochválil obranu kouč MFK.

A co bude třeba udělat, aby Karviné střelecký prach nezvlhnul? "Já pevně věřím, že jsme se tímto utkáním nevystříleli. Máme v kádru zkušené borce, teď ještě naskočí Sourada, kterého jsme dnes nemohli postavit pro žluté karty, a ti by měli vědět, jak se šance proměňují. Musíme zkrátka navázat na výbornou zimní přípravu. Soupeři jsou kvalitativně stejní, jde o to zachovat při šancích chladnou hlavu. Dneska se to povedlo, povede se to určitě i příště," zůstává nadále bezbřehým optimistou Leoš Kalvoda.


Branky: 22. a 58. Opic, 1. Milosavljev, 67. Mišinský – 72. Fizek. Rozhodčí: Zelinka – Wilczek, Vysloužil, žluté karty: Pavlík, Ficek – Martinčík, Zbončák, diváci: 2 145.


Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš – Ficek, Pavlík, Slončík (73. Diviš), Milosavljev (46. Tchami) – Opic, Mišinský (89. Dittrich). Trenér: Leoš Kalvoda.


Třinec: Lipčák – Fizek, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl (46. Malíř), Hanus (66. Hanus), Šalamoun, Zbončák – Přecechtěl, Szmek. Trenér: Erich Cviertna.