„Ale neptejte se mě, jak to dělám. Fakt nevím. Hlavní je, že to tam padá. A nejen mě, ale celému týmu. Je jedno, jestli ten gól dáme v první nebo poslední minutě. Když bude vítězný, klidně ať ho dáme až v nastavení,“ smál se po středečním vystoupení odchovanec Crvene zvezdy Bělehrad.

Když jste ale opět skóroval tak brzy, tak to už přece nemůže být samo sebou?
Gól je prostě gól. Všechny platí stejně a jsou stejně cenné. Já opravdu netuším, čím to je, že mi to tam zrovna teď tak padá. Je to asi, jak se to u vás říká správně? Jo, aha, náhoda. Ano, je to náhoda.


Měl jste někdy podobně úspěšnou bilanci jako teď?
Moment (chvilku přemýšlí – pozn. red.), ještě když jsem hrával v makedonské Skopji, tak jsem měl ve třech zápasech dva góly a jednu přihrávku na gól. Ale tři branky za sebou jsem v kategorii dospělých ještě nedal.


Co na to říkají spoluhráči v kabině?
No, mají radost. Furt po mně chtějí nějaké peníze do pokladny (smích).


Ústí jste zvládli, ale hlavně ve druhém poločase byl váš výkon špatný. Čím si to vysvětlujete?
Dali jsme první gól a pak to bylo takové ustrašené. Těžko říct, proč. Jestli jsme se báli inkasovat a soustředili se spíše na obranu… Chtěli jsme hlavně udržet nulu. Tři body jsme moc potřebovali. Soupeř byl aktivnější, protože náročný zápas v Sokolově na podobně těžkém měkkém terénu nám vzal dost sil.


A vydržíte se silami do soboty? To vás totiž čeká ještě silnější Jihlava.
Ano, ano vím. To bude moc těžké. Jestli vydržíme? Musíme! Potřebujeme další tři body, abychom se konečně dostali z pásma sestupu. To bude ještě důležitější duel než ten s Ústím. Musíme bojovat.


Jak se dá na soupeře vyzrát?
Nebát se ho. My jsme na podzim hráli v Jihlavě naprosto rovnocenný zápas, kdy jsme měli na bod, možná i na všechny tři. Góly jsme tam inkasovali po standardkách a individuálních chybách v obraně. To nám ještě zadní řady nefungovaly tak, jak fungují teď. Přes zimu jsme na sobě hodně pracovali, tak bychom se teď mohli dočkat nějaké odměny.


Připravíte si zase nějaký brzký gól?
Samozřejmě, už se na něj docela těším (smích).