SK Dětmarovice – SK Brušperk 3:1 (1:0)

Domácí se podle slov svého kouče snažili zatlačit soupeře na jeho půlku okamžitě od úvodního hvizdu, ale Brušperk je překvapil, když sám se snažil hrát velice aktivně.


„Dlouho jsme se nemohli prosadit,“ podotkl Petr Czyž. Až minutu před odchodem do kabin skóroval Schimke a dodal na kopačky domácích klid. Jenže ten tam vydržel jen dvacet minut včetně přestávky. Brzy po příchodu z kabin vyrovnal Pavlas a začínalo se odznova.


S přibývajícím časem bylo jasné, že další gól rozhodne. Tvořiví hráči Dětmarovic ve středu zálohy se nedostali moc do hry, takže se spíše bojovalo. „Nakonec jsme to zlomili vůlí,“ přiblížil situaci dětmarovický trenér.


Individuální akcí se v 65. minutě prosadil agilní Schimke. Probil se do vápna, kde byl nekompromisně sražen a kopala se penalta. Punčochář dal svému týmu opětovné vedení. Pak už domácí neinkasovali. „To bylo pozitivní. V přípravě jsme dostávali poměrně hodně branek, tudíž jsem byl trochu na pochybách, zdali už tento stav udržíme,“ přiznal se Czyž.


Hráči však svého kouče nezklamali. Gól nedostali, naopak sami do otevřené obrany soupeře, který se již naplno vrhnul do útočení, přidali pojistku. „Start nám vyšel. Nám se vždycky vstupy do sezon nedařily, možná, že jsme dnes zlomili tohle prokletí,“ přál si po sobotě Petr Czyž.


Branky: 44. Schimke, 66. z pen. Punčochář, 82. Kozubík – 53. Pavlas. Rozhodčí: Huf, žluté karty: 2:3, diváci: 100.


Dětmarovice: Chlebek – Bartečko, Kněžík, Novák, Ligocký – Schimke, Špička, Maleňák, Czyž – Punčochář, Kozubík (86. O. Jurko). Trenér: Petr Czyž.


Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu v Příboře.