Sokol Lískovec – FK Bohumín 1:2 (1:1)

Bohumínští se zprvu nemohli vyrovnat s agresivní a tvrdou hrou Lískovce. „Ta nám činila značné problémy, máme spíše techničtější mančaft,“ připustil trenér Bohumína Václav Štverka. Ačkoliv se s tím však jeho hráči vyrovnávali špatně, dali gól jako první. V 19. minutě rozehráli rychle autové vhazování a po přihrávce Kubinského dopravil míč ve skluzu do sítě Kornák – 0:1.

Vedení ale Bohumínu dlouho nevydrželo. Ve 25. minutě posoudil rozhodčí jeden ze soubojů ve vápně jako nedovolený a Lískovec kopal penaltu. Čerňák ji proměnil – 1:1.

I přesto se Bohumínu dařila kombinanční hra, kterou domácí zastavovali jen za cenu faulů a dalších přerušení. „My jsme se bohužel nevyvarovali několika závarů v našem vápně nebo před ním. Domácí hráli takový spíše bojovný fotbal, ale brankář Skupeň i obrana, dirigovaná zkušeným Fluxou, si s tím velmi dobře poradili,“ pravil Václav Štverka.

Ve druhém dějství se pokračovalo v lítém boji o každý míč. Lískovečtí mohli rozhodnout v 70. minutě, kdy upaloval s míčem u nohy na bohumínskou bránu kanonýr Šrámek, leč nedal, poněvadž Skupeň situaci skvěle vyřešil. Bohumín odpověděl ránou Voznici, která letěla vedle a pět minut před koncem zasadil domácím rozhodující úder. Po ťukesu Davida Štverky, Voznici a zakončujícího Neuwirtha zaplachtil míč do sítě – 1:2.

Lískovec se vzápětí natlačil kupředu, z trestného kopu dokonce Tarkoš orazítkoval břevno. Skupeňovi se míč ztratil v ostrém slunci. Dorážka Macury pak skončila nad. „Tady jsme měli velké štěstí,“ oddechl si kouč Štverka. „Výhru hodnotím kladně. Jsou to další plusové bodíky zvenku, navíc u soupeře, který doma neprohrává a je svým pojetím hry hodně nepříjemný,“ těšilo Štverku vítězství.

Branky: 25. z pen. Čerňák – 19. Kornák, 85. Neuwirth. Rozhodčí: Mrózek, žluté karty: 3:2, diváci: 320.

Bohumín: Skupeň – Pluta, Fluxa, Košťál, Tvrdý – Ciesarik (52. Šebek), Kornák, D. Štverka, Kubinski – M. Štverka (65. Neuwirth), Voznica. Trenér: Václav Štverka.

Další zápas hraje Bohumín v neděli s Vratimovem.