DF Horní Suchá – Tatra Příbor 2:0 (1:0)

Domácí nastoupili s šesti novými tvářemi v základní sestavě. V brance se představila nová akvizice Gradek, v obraně krajní beci Firla s Hermanem, v záloze pak Przywara s Jeziorskim a v útoku Příborský.


Také hosté nastoupili s obměněnou sestavou a na hřišti zůstali pouze tři hráči, kteří byli při podzimní výhře Příbora 1:0.


Sušané, vedení už novou dvojicí trenérů Sýkora – Goj namísto Jaromíra Bembenka, začali utkání aktivněji. Vypracovali si několik slibných šancí, z nichž jednu proměnili. Frkala se kličkou zbavil protihráče, odcentroval levačkou přesně na hlavu Jeziorského, který vstřelil svůj první gól v dresu Horní Suché – 1:0.


O pár minut později měl tentýž hráč obrovskou šanci, avšak z metru poslal míč nad bránu. Do další slibné situace se dostal Przywara, avšak jeho střela gólem neskončila. V první půlhodině Sušané jasně diktovali tempo hry a hosty k ničemu nepustili.


Do druhé půlky vstoupili hosté s jasným cílem vyrovnat. Jejich aktivita se rapidně zvýšila a z ní pramenily také příležitosti.


Všechny však s přehledem řešil gólman Gradek. Ten se zaskvěl zvláště při průniku osamoceného Zikmunda, kdy mu včasným vyběhnutím zmařil stoprocentní tutovku.


V 89. minutě přidal druhý gól Kaleta. Beránek po pravé straně zatáhl míč a z hranice velkého vápna přihrával do míst, kde byl Kaleta zcela sám. Ten počkal, jak zareaguje gólman a obloučkem zvýšil na konečných 2:0.


„Byli jsme hodně aktivní, škoda jen, že jsme nezužitkovali ještě některou z dalších slušných šancí v první půli. Postupem času jsme ale pustili soupeře ke hře a museli se bát o výsledek. Druhý poločas byl z naší strany špatný, jako by si hráči uvědomovali důležitost utkání a byli nervózní. Je to pro nás důležité vítězství,“ rekapituloval utkání kouč Sušanů Pavol Sýkora.


Branky: 12. Jeziorski, 89. Kaleta. Rozhodčí: Švec, žluté karty: 0:1, diváci: 200.


Horní Suchá: Gradek – Firla, Čermák, Nový, Hermann – Frkala (46. Kotásek), Kaleta, Przywara, Jeziorski (46. Osika) – Vohánka (46. Beránek), Příborský. Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.


Další zápas hraje Horní Suchá v sobotu v Dolní Lutyni.