Svěřenci trenéra Leoše Kalvody již pět utkání v řadě neprohráli. To signalizuje dobrou formu. Tuhle sérii by rádi prodloužili i po dnešním utkání s rezervou pražské Sparty, a nejlépe vítězstvím.


„Já s ničím jiným ani nepočítám. Chceme tři body,“ vyhlásil jasně karvinský trenér Kalvoda. Jeho tým na podzim v Praze se stejným soupeřem prohrál 0:2. Na co si bude muset dát největší pozor?


„Hlavní zbraní mladého týmu Sparty je přechod do protiútoku a vůbec brejky jako takové. Na to si musíme dát největší pozor. Sparta u nás bude v roli hostujícího týmu, takže určitě bude na brejky hrát a spoléhat,“ má Kalvoda jasno i o strategii mladíků z Letné.


Naopak platit by na béčko Sparty mohl důraz. „On je to technicky dobře vybavený tým, ale zase nijak extra. Jsou tam samí mladí kluci, z áčka pravidelně nastupují snad jen útočníci Jeslínek a Piroska, jinak béčko služeb hráčů z prvního týmu téměř nevyužívá. Těm mladým klukům moc nevyhovuje, když se na ně přitlačí. Důraz soupeře jim moc nevoní, toho musíme využít,“ plánuje Leoš Kalvoda.


Karviná má dost zkušené hráče na to, aby na mladé sparťany věděli zahrát. „Samozřejmě herně se soupeři minimálně vyrovnáme a další věci jako bojovnost či zkušenost hovoří pro nás,“ podotkl kouč MFK OKD.


Ten nebude moci počítat s vykartovaným Fickem a samozřejmě gólmanem Kučerou, který bude dva týdny odpočívat s pohmožděným stehnem. „Všechny útočníky, to znamená Opice, Mišinského i Souradu, však máme a využijeme je,“ zamnul si rukama Kalvoda.


Ten věří v to, že jeho tým vyhraje a konečně se posune do klidného středu tabulky. „Vyhráno určitě ještě mít nebudeme, ale aspoň se odpoutáme od bezprostředního pásma sestupu a stres přenecháme týmům za námi. Nesmíme však béčko Sparty podcenit a musíme hrát trpělivě. Myslím, že to zase bude o dobývání soupeřovy branky a Sparta B navíc minule ubránila i Bohemku,“ varuje na závěr Leoš Kalvoda.