Baník Albrechtice – FK Bohumín 2:0 (0:0)

Zápas, přesněji řečeno první poločas, nezastihl hosty v dobrém rozpoložení. „Domácí hráli důrazně, agresivně a jednoduše. Moc nám toho nedovolili, ocitli jsme se pod jejich platonickým tlakem. Ani my jsme ale soupeře k ničemu nepouštěli. Měl tam nějaké střely vedle, gólovku žádnou,“ vracel se k prvnímu poločasu trenér Bohumína Václav Štverka.


Tlak domácích se nesl asi v tom duchu, že drželi míč, ale před vápnem soupeře už nevěděli, kudy kam. Optická převaha jim nebyla moc platná. „Bylo však dobře, že jsme nedostali gól, protože my jsme toho předvedli ještě daleko méně,“ byl kritický ke svému mužstvu trenér Štverka.


Ráz utkání mohl být úplně jinačí, kdyby střela M. Štverky po nástupu z kabin neskončila na břevně, nýbrž v síti. Na kdyby se ale nehraje. Bohumín se ve druhé části zlepšil, bohužel pro něj skórovali domácí v době, kdy se Štverkovi hráči pomaloučku polehoučku nadýchávali k ofenzivě a naopak Albrechtice byly už pořádně nervózní.


„Ta branka pro nás přišla v nešťastný moment. Už jsme přebírali iniciativu, ale domácí sehráli dobrou akci,“ připustil Štverka. Průjezd Wojtyny středem obrany ještě brankář Skupeň zachytil, ale u dorážky byl důsledný Goj a svým gólem zlomil zápas. „To byl pro nás klíčový okamžik zápasu,“ připustil trenér Albrechtic Tomáš Červenka.


Branka hosty zastavila v rozletu. Pak totiž inkasovali ještě jednu a bylo hotovo. Klus si perfektně zpracoval přihrávku a nádherně se trefil do šibenice – 2:0. V úplném závěru orazítkoval břevno ještě bohumínský Voznica. Tři body už ale zůstaly zaslouženě v Albrechticích.


Branky: 71. Goj, 77. Klus. Rozhodčí: Richtár, žluté karty: 1:2, diváci: 170.


Albrechtice: Jaček – Sikora, Szmek, Neuman, Dorozlo – Novák, Smékal, Miczka, Klus (85. Čubok) – Goj (83. Vágner), Wojtyna. Trenér: Tomáš Červenka.


Bohumín: Skupeň – Pluta (50. Kubinský), Fluxa, Košťál, Tvrdý – Ciesarik (80. Korč), Kornák, D. Štverka, Šebek (84. Věčorek) – M. Štverka, Voznica. Trenér: Václav Štverka.


Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Lískovci, Bohumín v neděli s Českým Těšínem.