DF Horní Suchá – Sokol Stará Bělá 2:1 (1:0)

Na hřiště Františku přijel tým Staré Bělé, který má ve svém středu řadu velezkušených fotbalistů. A právě oni měli největší podíl na tom, že všechny body zůstaly v Horní Suché.


Sušané chtěli potvrdit vítězství z Dolní Lutyně a začali aktivně. Hodně jim k tomu pomohla děravá obrana složená snad z nejzkušenějších stoperů v soutěži. Hned v první minutě se ocitli domácí ve velké šanci, gól sice nepadl, ale o chvíli později už se skóre měnilo.


Stopeři Bělé zůstali stát po výkopu jako pařezy, a tak si za ně naběhl Kaleta, který ke svému překvapení zjistil, že ho nikdo neatakuje a poslal míč lehce k pravé tyči – 1:0. O pět minut později mohlo být ještě veseleji, ale Jeziorski napálil míč ze sedmi metrů jen do gólmana, který si poradil i s dorážkou Kalety.


Hned v úvodu druhé části se hnal do vyložené šance zase Kaleta, jenže tentokrát nedal a okamžitě přišel trest. V 51. minutě nepokryli Sušané hlavičkujícího Stařičného, a ten srovnal na 1:1. Odpověď byla bleskurychlá a opět se pod gól domácích podepsala stoperská dvojice Šťástka – Nenička, která má dohromady mírně pod osmdesát roků. Jejich fatální nedorozumění přišlo vhod Příborskému, který po sóle upravil na konečných 2:1. Další gól už s chutí hrající domácí nepřidali. I když v pohodě mohli.


„Děkuji hráčům za to, že vybojovali další cenné vítězství proti kvalitnímu soupeři. Opět však musíme zdůraznit, že pokud bychom využili šance, mohl být konec zápasu klidnější. Takhle jsme se museli strachovat až do konce,“ oddechl si trenér Horní Suché Pavol Sýkora.


Branky: 3. Kaleta, 53. Příborský – 51. Stařičný. Rozhodčí: Selník, žluté karty: 1:1, diváci: 150.


Horní Suchá: Gradek – Firla, Nový, Čermák, Kotásek – Przywara, Janovský, Barát, Jeziorski (89. Beránek) – Kaleta (80. Horvát), Příborský (90. Frkala). Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.

Další zápas hraje Horní Suchá v neděli ve Smilovicích.