Odra Petřkovice – Lokomotiva Petrovice 1:2 (1:1)

V ostravských Petřkovicích se však hosté probouzeli z letargie pomalu. Už ve 4. minutě jim ztuhla krev v žilách, když Levčík orazítkoval bombou břevno i tyč a teprve pak ukryl M. Sabela míč v náručí. Aktivitu domácích narušil ve 14. minutě Kumpán, jenž po centru Urbana obstřelil vyběhnuvšího brankáře, ale mířil těsně vedle.


Pak zase převzali iniciativu Ostravané a ve 27. minutě se dočkali penalty, když si Kašický chytře počkal, až jej skluzující Urban trefí do nohy. Penalta to ovšem byla bez debat a Koudelný ji také proměnil – 1:0. Petřkovice chtěly výsledek pojistit, ale ze tří rohů v krátkém sledu vytěžily jen závary.


Lokomotiva vsítila důležitý gól na 1:1 ještě do přestávky. Pavel Klimek utekl po straně, „načepoval“ gólovou lahůdku Šusterovi a ten hlavou nádherně srovnal.


Ve druhé části přebrali otěže utkání do svých rukou hosté. Lukanův trestný kop v 51. minutě poslal hlavičkující Urban do břevna, po hodině hry si zase Miko nepřišel na brankáře Poláška v petřkovické bráně. Polášek je bývalým hráčem Lokomotivy.


V 69. minutě mu to ale bylo houby platné. Na Mikův roh si naskočil Směták a hlavou uklidil balon do sítě – 1:2. Hosté tlačili dál, ale Pacanovského Polášek vychytal a v nastavení zase střídající Skřižovský špatně nastavil hlavu, jinak to musel být jistý gól.


„Tři body máme, takže jsme spokojeni. Petřkovice hrály velmi dobře, obavy jsme měli zejména v první půli. Po přestávce už jsme byli herně lepší zase my,“ zhodnotil utkání sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.


Branky: 28. z pen. Koudelný – 42. Šuster, 69. Směták. Rozhodčí: Adamec, žluté karty: 3:4, diváci: 200.


Petrovice: M. Sabela – P. Klimek, Směták, Bernatík, Pacanovský – Miko, Kumpán, R. Bielan (78. Pavlík), Lukan (88. Skřižovský) – Urban, Šuster (46. Anastazovský). Trenér: Dušan Kohut.


Další zápas hrají Petrovice v neděli s Oldřišovem.⋌(čin)